فرم کلی
محاسبه وزن لوله و پروفيل
  1. اندازه اسمي قطر لوله (D)
  2. ضخامت (T)
  3. وزن محاسبه شده:
 

منتفی شدن عوارض صادرات سنگ آهن به احتمال زیاد

. ارسال شده در اخبار شرکت.

به نقل از رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران طبق گفته مشاور معاون اول رئیس جمهوری در شرایط کنونی به احتمال زیاد وضع عوارض روی صادرات سنگ آهن ایران عملی نخواهد شد.


پیشتر جعفر سرقینی معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داده بود که عوارض صادرات سنگ آهن قطعا در سال جاری اجرا نخواهد شد.


به گزارش فولادنيوز به نقل از ماين نيوز حالا قدير قيافه نتيجه جلسه ‌با آقای ویسه مشاور معاون اول رئیس جمهور كه اخیرا فعالان حوزه معدن به همراه معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت داشتند اينطور توضیح داد:

در این جلسه همچون جلسات و نشست‌های قبلی، فعالان معدنی تاکید کردند که بحث عوارض روی صادرات مواد معدنی پایداری ندارد و در عین حال ضربه اساسی نیز به فعالیت این حوزه می‌زند. از سوی دیگر تاکید شد که چنین قوانینی علامت مثبتی به سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای حضور در بخش معدن ایران نمی‌دهد.

وی افزود: از دیگر موضوعاتی که در این جلسه مطرح شد این بود که عوارض روی صادرات مواد معدنی باعث تخریب بخش معدن و از بین رفتن سرمایه‌گذاری و اشتغال موجود در این بخش می‌شود.

در عین حال این استدلال مطرح شد که یکی از دلایل اتحادیه اروپایی برای ایراد اتهام دامپینگ به صنعت فولاد ایران این است که ایران با گذاشتن عوارض روی صادرات سنگ آهن خود و دخالت در قیمت‌گذاری زنجیره فولاد کاری می‌کند که قیمت تمام شده تولید فولاد خود را پایین بیاورد، در نتیجه مرتکب دامپینگ می‌شود.

قیافه با اشاره به اینکه انجمن سنگ آهن ایران و سایر تشکل‌های معدنی از مدت‌ها قبل مخالفت خود را با بحث عوارض اعلام کرده بودند، افزود: در همین راستا به آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز نامه‌ای ارسال کردیم و در آن درخصوص تبعات منفی وضع عوارض روی صادرات مواد معدنی، هشدارهای لازم را دادیم.

در عین حال از طریق مذاکره با بورس کالای ایران توافقات بسیار خوبی حاصل شد و قرار است به زودی عرضه سنگ آهن در بورس کالا عملیاتی شود. این اتفاق پاسخ خوبی به کسانی خواهد بود که مدام برچسب خام‌فروشی را به معدنکاران می‌زنند و ثابت خواهد کرد که واحدهای فولادی کشور نه تنها با کمبود سنگ آهن مواجه نیستند بلکه در این حوزه مازاد نیز داریم که باید صادر شود.

رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران خاطرنشان کرد: در همین حال نامه‌نگاری‌های متعددی نیز با معاون اول رئیس جمهوری و وزیر صمت صورت گرفت و خوشبختانه در آخرین جلسه در حضور آقای ویسه، اعلام شد که با توجه به شرایط کنونی به احتمال زیاد دولت پیشنهاد وضع عوارض روی صادرات مواد معدنی را اجرایی نخواهد کرد.

این اتفاق می‌تواند بسیار مبارک باشد و نشان می‌دهد که دولت از اتخاذ تصمیمات عجولانه دوری می‌کند. از سوی دیگر ما همواره براساس استدلال‌های منطقی و مشخص، مباحث و مطالبات خود را با دولت مطرح کرده و هرگز رویکرد غیرسازنده و نامعقولی در پیوند با دولت نداشته‌ایم.

مورخ : 1395/12/18

ویژگی های  چهارچوب :

پروفیل های چهارچوب تولیدی شرکت فولاد مهر سهند دارای قابلیت فرم پذیری، جوش پذیری، مقاومت بالا و از دقت ابعادی و کیفیت سطحی بالایی برخودار است

کابرد های چهارچوب :  از جمله کاربردهای چهارچوب می توان به ساخت چهارچوب درب فلزی برای دربهای چوبی، ام دی اف و اچ دی اف اشاره کرد.
ویژگی های پروفیل های تقویتی گالوانیزه :

پروفیل های تقویتی گالوانیزه تولیدی این شرکت از محصولات جدید بوده که در راستای استفاده از امکانات شرکت انجام گردید. کاربری این محصولات در پروسه و تکمیل پروفیل های درب و پنجره  .می باشد UPVC 
از ویژگیهای بارز پروفیل های تولیدی این مجموعه انتخاب مواد اولیه درجه یک از شرکتهای معتبر داخلی بوده که دارای استحکام بیشتر، شکل پذیری بهتر و چسبندگی عالی می باشد

تمامی حقوق این سایت برای شرکت فولاد مهر سهند محفوظ می باشد © 1393