فرم کلی
محاسبه وزن لوله و پروفيل
  1. اندازه اسمي قطر لوله (D)
  2. ضخامت (T)
  3. وزن محاسبه شده:
 

كاهش قیمت بیلت با توجه به ذهنیت بازار عرضه و تقاضا

. ارسال شده در اخبار عمومی.

قیمت بیلت در هفته گذشته نزولی بود میانگین قیمت سایز 150 میلیمتر در اول هفته 1930 تومان و 125 میلیمتر 1900 تومان هر کیلو تمام شده بود ولی تا آخر هفته سایز 150 میلیمتر به 1900 و سایز 125 میلیمتر به 1880 تومان رسید .

زمزمه هایی از قیمت 1850 تومان برای سایز 125 میلیمتر هم شنیده شد ولی در مجموع تقاضا حالت انتظار داشت و همه امید به فروش داشتند تا جایگزینی موجودی، در حالیکه بازار مقاطع هم همین شرایط را داشت به همین دلیل کاهش قیمت نتیجه ذهنیت بازار و عرضه و تقاضا بود.

در هفته گذشته عرضه شمش 2150 تومانی فولاد خوزستان با محدودیت تقاضا روبرو شد ولی شمش های نرمال همین کارخانه با قیمت 2050 تومان بهتر معامله شد این در حالی است که قیمت آهن اسفنجی تغییری نکرده است طبعاً رکود ناشی از سردرگمی و انتظار برای روشن شدن وضعیت بازاراست آنچه مسلم است اینکه قیمت شمش به کف خود رسیده و فضای دیگری برای کاهش ندارد فقط کمی زمان می برد تا بازار به این واقعیت برسد.

مورخ : 1396/06/20

کابرد های لوله :  از جمله کاربردهای لوله های فولادی می توان به ساخت دوچرخه، موتورسیکلت، آبرسانی بین شهری، برون شهری و... اشاره کرد
ناودانی :
نوعی پروفیل که عمده مصرف آن در ساخت بادبند ، پل ها و مصارف صنعتی استفاده می شود.
تسمه :
با مقاطع مربع ، مستطیل و برای ساخت درها ، حفاظ ها و وصله ها در ساختمان ها و مصارف صنعتی بکار برده میشود .
لوله :
ظرفی است با مقطع دایره و تو خالی ( دارای قطر ، ضخامت و طول ) و جهت جابجایی سیالات ( مایعات، گازها ، بخار ...)و مصارف صنعتی و ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد. لوله ها از نظر جنس می توانند فلزی ( چدن ، فولاد)، پلاستیکی ، فابرگلاسی ، گلی ، بتنی و . . . باشند.
لوله های درز دار ( welded pipe ):
جهت ساخت اینگونه لوله ها از ورقهای فولادی و جوشکاری استفاده می شود. در این روش ابتدا ورق های فولادی از عرض به اندازه محیط نهایی لوله مورد نظر برشکاری شده و پس از فرم دادن به شکل دایره، لبه های ورق را به هم جوشکاری می نمایند.
تمامی حقوق این سایت برای شرکت فولاد مهر سهند محفوظ می باشد © 1393