فرم کلی
محاسبه وزن لوله و پروفيل
  1. اندازه اسمي قطر لوله (D)
  2. ضخامت (T)
  3. وزن محاسبه شده:
 

بررسی بازار فولاد جهان در هفته‌ای که گذشت

. ارسال شده در اخبار عمومی.

مبادلات بازار جهانی فولاد طی هفته گذشته در شرایطی پیش رفت که سنگ‌آهن وارداتی در چین مجددا نزولی شد و از 78.5 دلار در اواخر هفته قبل به حدود 76 دلار در هر تن (خشک سی‌اف‌آر) رسید.

افت قیمت میلگرد و بیلت در بازار داخلی چین و در نتیجه نوسان بازار فولاد، بازار سنگ‌آهن را نیز نگران کرده و خریدها کم شده است، در نتیجه افت قیمت مشاهده شد. برخی منتظر تصحیح قیمت‌هایی در بازار فولاد چین هستند چون ظاهرا قیمت‌ها به اوج رسیده است، از این رو معتقدند سنگ‌آهن هم نزولی خواهد بود.

در بازار سنگ‌آهن صادراتی ایران، آخرین قیمت سنگ‌آهن مگنتیت خلوص 60 درصد در راستای بازار واردات چین کاهش داشته از 56.5 دلار به 54 دلار در هر تن فوب رسید.

قراضه: هفته گذشته قیمت قراضه در بازار وارداتی ترکیه در ثبات بود و تغییری در آن مشاهده نشد. قراضه سنگین کلاس 1 و 2 خلوص 20-80 وارداتی 355 تا 357.5 دلار در هر تن (سی‌اف‌آر) بود که تغییر قیمتی نداشت و هیچ معامله‌ای هم برای آن صورت نگرفت.

در واقع علت رکود، نزدیکی اعیاد مذهبی در ترکیه گزارش شده است. قراضه خرد شده در بازار داخلی آمریکا 305 تا 320 دلار در هر لانگ تن بود و اثر توفان هاروی بر بازار قراضه آمریکا به زودی نمایان می‌شود.

در خاور دور قیمت قراضه سنگین کلاس 2 ژاپن باز هم بالا رفت و 309 تا 311 دلار در هر تن فوب شد. قراضه A3 روسیه نیز در 337 دلار معامله شده که 32 دلار نسبت به معامله قبلی در اوایل آگوست بالا رفته است.

بیلت: هفته گذشته قیمت بیلت در بازار داخلی چین پس از نوساناتی نهایتا 5 دلار در هر تن افت داشته و حدود 558 دلار در هر تن شد. بیلت صادراتی چین نیز 2 دلار افت داشت و 528 دلار شد. در هفته‌ای که گذشت بازار صادرات بیلت سی‌ای اس به دلیل تعطیلات ملی در اوکراین و همچنین نزدیکی اعیاد مذهبی برخی از کشورهای مشتری در سکوت بود.

بیلت صادراتی 503 تا 505 دلار در هر تن فوب بود و برخی تا 520 دلار هم پیشنهاد می‌دادند، ولی معامله‌ای در این قیمت صورت نگرفت. بیلت سی‌ای اس در ترکیه نیز 520 تا 525 دلار در هر تن سی‌اف‌آر بود و قیمت درخواستی به 510 دلار نیز کاهش داشته است. بیلت صادراتی ترکیه نیز 525 تا 530 دلار در تن فوب بود که نسبت به هفته قبل تغییری نداشت.

مقاطع: در هفته گذشته میلگرد در بازار فیوچرز چین 5/ 7 دلار افت داشته و 582/ 10 دلار در هر تن شد. در بازار نقدی آخرین قیمت ثبت شده 603 تا 613 دلار در هر تن در کارخانه بود. قیمت میلگرد نیز در بازار داخلی ترکیه 552 تا 564 دلار در هر تن (درب کارخانه) بود و قیمت پیشنهادی صادراتی 540 تا 545 دلار.

میلگرد صادراتی سی‌ای اس نیز 540 تا 550 دلار در هر تن فوب بود در حالی که هفته قبل از آن 530 تا 540 دلار بود. در بازار داخلی آمریکا میلگرد 595 دلار در هر تن درب کارخانه و در ثبات بود. البته افزایش هزینه تولید برخی از کارخانه‌ها را واداشته قیمت را تا 28 دلار بالا ببرند.

قیمت میلگرد در بازار داخلی شمال اروپا 25 یورو در هر تن بالا رفته و 515 تا 525 یورو در هر تن (درب کارخانه بدون 19 درصد مالیات بر ارزش افزوده) شد.

مورخ : 1396/06/21

ویژگی های  ورق های شیت (برش خورده) :

ورق شیت های تولیدی شرکت فولاد مهر سهند دارای قابلیت فرم پذیری، جوش پذیری، مقاومت بالا و از دقت ابعادی و کیفیت سطحی بالایی برخودار است

کابرد های ورق های شیت (برش خورده) :  از جمله کاربردهای ورق های شیت ها می توان به ساخت لوازم پزشکی، لوازم خانگی، صنایع خودروسازی و حمل و نقل عمومی و... اشاره کرد.
ویژگی های  پروفیل های زد :

 پروفیل های تولیدی شرکت فولاد مهر سهند دارای قابلیت فرم پذیری، جوش پذیری، مقاومت بالا و از دقت ابعادی و کیفیت سطحی بالایی برخودار است

کابرد های پروفیل های زد :  از جمله کاربردهای پروفیل های زد می توان به ساخت پوشش سقف انواع سوله ها اشاره کرد
ویژگی های  لوله :

لوله های فولادی تولیدی شرکت فولاد مهر سهند دارای تنوع، قابلیت فرم پذیری، جوش پذیری، مقاومت بالا و از دقت ابعادی و کیفیت سطحی بالایی برخودار است.

تمامی حقوق این سایت برای شرکت فولاد مهر سهند محفوظ می باشد © 1393