فرم کلی
محاسبه وزن لوله و پروفيل
  1. اندازه اسمي قطر لوله (D)
  2. ضخامت (T)
  3. وزن محاسبه شده:
 

بازار ورق روسیه رو به بالا

. ارسال شده در اخبار عمومی.

قیمت ورق گرم در بازار داخلی روسیه صعودی است چرا که قیمت ها در بازارهای جهانی بالا رفته و بازار واردات نیز قدرت رقابت ندارد از این رو عرضه کنندگان داخلی فضای بهتری برای افزایش قیمت دارند.

به گزارش فولاد ایران،  قیمت فعلی ورق گرم در بازار داخلی 705 تا 706  دلار هر تن بدون 18 درصد مالیات بر ارزش افزوده است و انتظار می رود بالاتر هم برود.

قیمت های صادراتی دریای سیاه اواخر آگوست 60 تا 70 دلار رشد داشته 580 دلار هر تن فوب شده از این رو کارخانه ها سعی دارند افزایش قیمت های فوق را به بازار داخلی نیز منتقل کنند.

مورخ : 1396/06/22

کابرد های لوله :  از جمله کاربردهای لوله های فولادی می توان به ساخت دوچرخه، موتورسیکلت، آبرسانی بین شهری، برون شهری و... اشاره کرد
ناودانی :
نوعی پروفیل که عمده مصرف آن در ساخت بادبند ، پل ها و مصارف صنعتی استفاده می شود.
تسمه :
با مقاطع مربع ، مستطیل و برای ساخت درها ، حفاظ ها و وصله ها در ساختمان ها و مصارف صنعتی بکار برده میشود .
لوله :
ظرفی است با مقطع دایره و تو خالی ( دارای قطر ، ضخامت و طول ) و جهت جابجایی سیالات ( مایعات، گازها ، بخار ...)و مصارف صنعتی و ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد. لوله ها از نظر جنس می توانند فلزی ( چدن ، فولاد)، پلاستیکی ، فابرگلاسی ، گلی ، بتنی و . . . باشند.
لوله های درز دار ( welded pipe ):
جهت ساخت اینگونه لوله ها از ورقهای فولادی و جوشکاری استفاده می شود. در این روش ابتدا ورق های فولادی از عرض به اندازه محیط نهایی لوله مورد نظر برشکاری شده و پس از فرم دادن به شکل دایره، لبه های ورق را به هم جوشکاری می نمایند.
خرپا : 
مجموعه ای از مقاطع (پروفیل های قوطی مربع،پروفیل های قوطی مستطیل،ناودانی،نبشی،لوله) که به طور مفصلی به هم متصل شده و شبکه های مثلثی را به وجود می آورند .
تمامی حقوق این سایت برای شرکت فولاد مهر سهند محفوظ می باشد © 1393