فرم کلی
محاسبه وزن لوله و پروفيل
  1. اندازه اسمي قطر لوله (D)
  2. ضخامت (T)
  3. وزن محاسبه شده:
 

نرخ بهره‌برداری از ظرفیت تولید فولاد، رشد 3 درصدی داشت

. ارسال شده در اخبار عمومی.

انجمن جهانی فولاد گزارشی از عملکرد تولید فولاد 66 کشور در اکتبر سال جاری را ارایه داد. براساس این گزارش، میزان تولید فولاد خام در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته و همچنین نرخ بهره‌برداری از ظرفیت این صنایع رشد داشته است.

به گزارش فولادنیوز، انجمن جهانی فولاد گزارشی از عملکرد 66 کشور تولیدکننده فولاد خام در ماه اکتبر ارایه داد. نمودار 1 این حجم از تولید در ماه اکتبر را نشان می‌دهد. چین بزرگترین تولیدکننده فولاد خام دنیا محسوب می‌شود. میزان تولید فولاد خام چین در اکتبر 2017، حدود 72.4 میلیون تن گزارش شد.

این میزان تولید حکایت از رشد 6.1 درصدی در مقایسه با اکتبر سال 2016 دارد. براساس همین گزارش، میزان تولید فولاد خام در ژاپن طی ماه اکتبر در حدود 9 میلیون تن گزارش شده است. مقایسه این آمار تولید با سال گذشته آن، حکایت از افت یک درصدی تولید فولاد خام دارد.

گفتنی است که ژاپن دومین فولادساز بزرگ دنیا به‌شمار می‌رود. هند نیز در اکتبر سال جاری، حدود 8.6 میلیون تن فولاد خام تولید کرد که نسبت به سال گذشته رشد 5.3 درصدی داشت. گفتنی است، هند تلاش گسترده‌ای را برای افزایش ظرفیت خود ترتیب داده و همین افزایش تولید حکایت از تلاش این کشور برای رشد صنعت فولاد خود دارد.

در برخی از کشورهای اتحادیه اروپا نیز، این رشد تولید محسوس بود. همان‌طور که در نمودار پیداست، میزان تولید فولاد خام ایتالیا طی مدت زمان یاد شده، حدود 2.3 میلیون تن گزارش شد.

این آمار تولید حکایت از رشد 6.1 درصدی نسبت به اکتبر سال 2016 داشت. فرانسه نیز در اکتبر 2017، حدود 1.4 میلیون تن فولاد خام تولید کرد که نسبت به سال گذشته رشد 1.6 درصدی داشت. اسپانیا نیز در زمان یاد شده، 1.3 میلیون تن فولاد تولید کرد و رشد 11.9 درصدی را برقم زد.

تولید محصول یاد شده در زمان مورد بحث برای ترکیه 3.3 میلیون تن گزارش شد و تولید فولاد در این کشور نیز با رشد 11.1 درصدی همراه شد. ایالات متحده نیز رشد 12 درصدی را به خود اختصاص داد و میزان تولید فولاد خام در آن حدود 7 میلیون تن گزارش شد.

تولید فولاد خام در برزیل نیز برای ماه اکتبر، حدود 3 میلیون تن بود که حکایت از رشد 3.9 درصدی نسبت به اکتبر 2016 دارد.

بنا به آمار ارایه شده از سوی این نهاد و در بررسی انجام گرفته از میان 66 کشور یاد شده، در اکتبر سال 2017، از حدود 73 درصد ظرفیت فولاد، برای تولید استفاده شده است. درحالی که در اکتبر سال 2016، از 63 درصد ظرفیت برای تولید بهره گرفته شد.

توجه به این نکته ضروری به‌نظر می‌رسد که افزایش ظرفیت تولید، موجبات بهبود در عملکرد این واحدها را دارد. گفتنی است که ظرفیت تولید در ماه سپتامبر سال جاری نسبت به اکتبر، 0.6 درصد بیشتر بود.

مورخ : 1396/09/13

ویژگی های  پروفیل های زد :

 پروفیل های تولیدی شرکت فولاد مهر سهند دارای قابلیت فرم پذیری، جوش پذیری، مقاومت بالا و از دقت ابعادی و کیفیت سطحی بالایی برخودار است

کابرد های پروفیل های زد :  از جمله کاربردهای پروفیل های زد می توان به ساخت پوشش سقف انواع سوله ها اشاره کرد
ویژگی های  لوله :

لوله های فولادی تولیدی شرکت فولاد مهر سهند دارای تنوع، قابلیت فرم پذیری، جوش پذیری، مقاومت بالا و از دقت ابعادی و کیفیت سطحی بالایی برخودار است.

تمامی حقوق این سایت برای شرکت فولاد مهر سهند محفوظ می باشد © 1393