فرم کلی
محاسبه وزن لوله و پروفيل
  1. اندازه اسمي قطر لوله (D)
  2. ضخامت (T)
  3. وزن محاسبه شده:
 

تنها از دو سوم ظرفیت فولاد جهان برای تولید استفاده می‌شود

. ارسال شده در اخبار عمومی.

چین بزرگترین فولادساز جهان محسوب می‌شود که نیمی از تولید فولاد خام را در اختیار دارد. این کشور صنایع فولاد خود را به روش‌های گوناگون حمایت می‌کند که این امر موجب می‌شود قیمت تمام‌شده محصولات آن‌ها کاهش یابد و در نتیجه از رقابت‌پذیری سایر کشورها در بازار جهانی کاسته می‌شود.

به گزارش فولادنیوز، نمودار 1 میزان تولید فولاد خام را در چین از سال 2009 تا 2016 نشان می‌دهد. همان‌طور که در نمودار پیداست، میزان تولید فولاد خام در این کشور از 577 میلیون تن در سال 2009 به بیش از 808 میلیون تن در سال 2016 افزایش یافته است.

30 نوامبر 2017، انجمن جهانی فولاد توافقنامه‌ای را امضا کرد و در آن سیاست‌های چین را مورد هدف قرار داد.

کشورهای ژاپن، ایالات متحده آمریکا و در کنار آن‌ها اتحادیه اروپا قصد دارند تا چین را بیش از پیش برای کاهش ظرفیت‌های فولادسازی تحت فشار قرار دهند.

در این مبارزه جهانی، نمایندگانی از 33 کشور در برلین ملاقات می‌کنند تا درخصوص عرضه بیش از اندازه این محصول از چین و تبعات ناشی از آن توافق کنند.

The amount of crude steel production                                           

در این توافق احتمال دارد تا از دولت‌ها خواسته شود تا گزارشی از ظرفیت تولید داخلی خود ارایه دهند که به موجب آن، سطوح عملیاتی آن‌ها 2 تا 4 بار در سال اعلام شود همچنین اقدامات اصلاحی را انجام دهند و کمک به فولادسازان داخلی و واحدهایی که توانایی ادامه رقابت ندارند را متوقف کنند.

مقامات این کار گروه در ماه مارس برای بررسی پیشرفت فعالیت خود برنامه‌ریزی می‌کنند.
هدف اصلی موارد یادشده آن است که چین را وادار به تغییر در سیاست‌های خود کنند. این کشور از سوی بسیاری از دیگر کشورها به کمک برای جبران تلفات فولادسازان خود متهم شده است.

اغلب دولت‌های محلی در چین، به واحدهای فولادی کمک می‌کنند. به‌علاوه دولت این کشور، بانک‌های دولتی را تحت فشار عمده‌ای قرار داده است تا از کسب‌وکارها حمایت و در این مسیر از ارایه وام و اوراق قرضه برای جمع‌آوری پول استفاده کنند.

بررسی‌های انجام شده حکایت از آن دارد که ظرفیت جهانی برای تولید فولاد خام در سال 2016، نسبت به دوره 10 ساله قبل آن، رشد 60 درصدی داشت و به 2.38 میلیارد تن افزایش یافت. ظرفیت تولید فولاد چین نیز افزایش 140 درصدی را تجربه کرد و به 1.16 میلیارد تن رسید.

این در حالی است که تنها از دوسوم ظرفیت فولاد استفاده می‌شود که حکایت از فزونی داشتن ظرفیت‌های احداث شده نسبت به میزان مصرف و تقاضای جهانی برای این محصول دارد.

توجه به این نکته ضروری به‌نظر می‌رسد که ظرفیت بسیار بالای تولید، رقابت را سخت می‌کند.

تولیدکنندگان ناچارند قیمت محصولات خود را کاهش دهند تا درنهایت امکان رقابت داشته باشند. بنابراین تداوم این روند ممکن نخواهد بود و ضرر تولیدکنندگان را به دنبال دارد. گفتنی است، شورای دولتی چین قصد دارد تا ظرفیت فولاد را تا سال 2020 تا حدود 100 تا 150 میلیون تن کاهش دهد.

مورخ : 1396/09/14

کابرد های لوله :  از جمله کاربردهای لوله های فولادی می توان به ساخت دوچرخه، موتورسیکلت، آبرسانی بین شهری، برون شهری و... اشاره کرد
ناودانی :
نوعی پروفیل که عمده مصرف آن در ساخت بادبند ، پل ها و مصارف صنعتی استفاده می شود.
تسمه :
با مقاطع مربع ، مستطیل و برای ساخت درها ، حفاظ ها و وصله ها در ساختمان ها و مصارف صنعتی بکار برده میشود .
تمامی حقوق این سایت برای شرکت فولاد مهر سهند محفوظ می باشد © 1393