فرم کلی
محاسبه وزن لوله و پروفيل
  1. اندازه اسمي قطر لوله (D)
  2. ضخامت (T)
  3. وزن محاسبه شده:
 

صادرات ١١ ماهه فولاد ایران ٧ میلیون تن را رد کرد

. ارسال شده در اخبار عمومی.

به گزارش چیلان ، صادرات محصولات میانی در ۱۱ ماهه پارسال ۳ میلیون و ۲۲۵ هزار تن بود. از ۶ میلیون تن فولاد میانی صادر شده سهم بیلت و بلوم ۳ میلیون و ۳۵۱ هزار تن و اسلب ۲ میلیون و ۶۹۱ هزار تن است که رش صادرات اسلب ۱۰۲ درصد و بیلت و بلوم ۷۷ درصد است.

گفتنی است صادرات کل محصولات فولادی با افت ۱۷ درصد از میلیون و ۶۴۷ هزار تن در ۱۱ ماهه ۹۵ به یک میلیون و ۳۷۵ هزار تن در ۱۱ ماهه امسال کاهش یافت. درمیان محصولات فولادی بیشترین افت صادرات متعلق به ورق گرم بالای ۳ میلیمتر بود که از یک میلیون و ۲۴ هزار تن به ۵۱۰ هزار تن رسید. صادرات میلگرد شاخه ۲۴۸ هزار تن، میلگرد کلاف ۲۴۳ هزار تن، تیرآهن ۱۵۱ هزار تن، ورق گرم زیر ۳ میلیمتر ۷۵ هزار تن، ورق پوششدار ۵۷ هزار تن و در نهایت ورق سرد ۱۷ هزار تن بود.

براساس این گزارش آهن اسفنجی هم رشد قابل توجه ۲۷۲ درصد داشت و از ۱۷۲ هزار تن به ۶۳۹ هزار تن در ۱۱ ماهه امسال رسید. در این مدت واردات آهن اسفنجی به صفر بوده و فولاد میانی با افت ۷۵ درصد از ۱۸۷ هزار تن به ۴۷ هزار تن رسید و این نشان دهنده این است که تولیدکنندگان داخلی قادر به تامین نیاز نوردکاران هستند و ترجیح نوردکاران هم به تامین از بازار داخل است. واردات محصولات فولادی هم با ۲۱ درصد افت از ۲ میلیون و ۶۱۷ هزار تن به ۲ میلیون و ۷۰ هزار تن رسید.

 

مورخ : 1397/01/21

لوله های درز دار ( welded pipe ):
جهت ساخت اینگونه لوله ها از ورقهای فولادی و جوشکاری استفاده می شود. در این روش ابتدا ورق های فولادی از عرض به اندازه محیط نهایی لوله مورد نظر برشکاری شده و پس از فرم دادن به شکل دایره، لبه های ورق را به هم جوشکاری می نمایند.
خرپا : 
مجموعه ای از مقاطع (پروفیل های قوطی مربع،پروفیل های قوطی مستطیل،ناودانی،نبشی،لوله) که به طور مفصلی به هم متصل شده و شبکه های مثلثی را به وجود می آورند .
تمامی حقوق این سایت برای شرکت فولاد مهر سهند محفوظ می باشد © 1393