فرم کلی
محاسبه وزن لوله و پروفيل
  1. اندازه اسمي قطر لوله (D)
  2. ضخامت (T)
  3. وزن محاسبه شده:
 

تامین کمبود مواد اولیه در کشور

. ارسال شده در اخبار عمومی.

به گزارش حامیران در اخبار بازار فولاد، کمبود سنگ آهن در زنجیره تولید فولاد مساله ای است که جدیدا در انجمن های فولاد و سنگ آهن به عنوان موضوعی مهم مطرح می شود و در این باره راه حل های متفاوتی برای حل این مشکلات و تامین این کمبود ارائه می شود که

یکی از راحت ترین راه حل های موضوع واردات سنگ‌آهن برای رفع کمبود این محصول در کشور می باشد.

با توجه به این پیشنهاد می توان گفت که ظرفیت لازم بنادر و زیر ساخت های مناسب برای واردات این محصول وجود ندارد و در بهترین شرایط در مورد این روض باید عنوان کرد که تنها بعضی از فولاد سازان کشور که در نزدیکی دریاها قرار دارد  می توانند از این روش برای تامین کمبود سنگ اهن استفاده کنند.

همچنین در این روش حتی اگر قیمت های جهانی با میزان تقاضای داخلی برابری کند، مساله دیگری مطرح خواهد شد، زیرا علاوه بر قیمت های جهانی موضوع دیگر هزینه های حمل بندری بالا وجود دارد. در نتیجه روش واردات تنها می تواند بخش اندکی از این کمبود مواد اولیه را تامین کند.

موضوع دوم «رجوع به ذخایر بزرگ‌تر‌از طریق اکتشاف پهنه‌ها» می باشد که این هم یک مساله زمانبر می باشد و دارای ریسک های بالایی می باشد. راه سوم احیای معادنی است که در حال حاضر تعطیل شده است.

در صورتی که معادن تعطیل شده به مدار تولید مجددا باز گردد و در آن ها سرمایه گذاری های مورد نیاز انجام شود، می توان شاهد اکتشافات جدید در آن ها بود و به مرور زمان با کشف ذخایر بزرگتر مشکل کمبود ماده اولیه سنگ اهن تا حد زیادی بر طرف خواهد شد.

 در این میان تولید‌کنندگان و فعالان در زنجیره فولاد و ماده اولیه سنگ‌آهن پیشنهاداتی ارائه داده اند تا بتوانیم کشور را از تبدیل شدن به وارد‌کننده سنگ‌آهن نجات دهیم.

اما باید این پیشنهاد مورد بررسی و تجزیه و تحلیل کارشناسان قرار گیرد. درباره این موضوع سجاد‌غرقی، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران می‌گوید: از نظر من روش‌های خلاقانه در امر تجارت «زنجیره فولاد» است که معنا پیدا می‌کند.

به نظر می اید بهترین کار این است که در کنار فعالیت‌هایی که معادن بزرگ مقیاس در حال انجام آن هستند‌ موضوع اصلی را نیز مدنظر قرار دهند، به عبارتی باید به این موضوع دقت کرد که آنچه صنعت و زنجیره فولاد را از این لحاظ نجات می‌دهد توجه به SME‌ها است و این در حالی است که شرکت‌های کوچک مقیاس در بخش معدن ایران در شرف تعطیلی قرار گرفته‌اند.

 

مورخ: 1397/02/17

داربست های فلزی : 
معمولا از لوله (داربستی 48) ساخته و  برای دسترسی به ارتفاعات استفاده می شود .
فولاد
فولاد (Steel)، آلیاژهای آهن – کربن به همراه مقادیر جزیی از برخی عناصر دیگر مانند منگنز، سیلیسیوم و ... بوده که درصد کربن آنها می تواند بین 0.025 تا 2 متغیر باشد. این گروه از مواد، به علت داشتن خواص متالورژیکی مناسب، کاربردهای بسیاری در صنعت دارند.

 

تمامی حقوق این سایت برای شرکت فولاد مهر سهند محفوظ می باشد © 1393