فرم کلی
محاسبه وزن لوله و پروفيل
  1. اندازه اسمي قطر لوله (D)
  2. ضخامت (T)
  3. وزن محاسبه شده:
 

نکاتی در خصوص عرضه ورق در بورس کالا متاثر از افزایش نرخ ارز

. ارسال شده در اخبار عمومی.

قیمت ورق گالوانیزه

عرضه ورق متأثر از افزایش نرخ غیر رسمی ارز می باشد:

قیمت ورق سیاه و سایر محصولات تخت در بورس کالا طی روزهای اخیر متاثر از نرخ ارز ۴۲۰۰ تومانی بوده است.

تقاضای ورق گرمHB در بورس کالا با افزایش روبه رو بوده و تقاضای پروفیل سازان در بازار نسبت به گذشته با افزایش روبه رو می باشد و با وجود افزایش شدید نرخ ارز در بازار غیررسمی و ذهنیت عدم تأمین ارز به نرخ  ۴۲۰۰ تومان و عدم توجیه واردات بخشی از تقاضای محصول وارداتی به تأمین از داخل منتقل خواهد شد.

تقاضای HC در بازار وضعیت خوبی داشته و تقاضای نسبتا بالایی در بورس برخوردار است. کاهش نرخ تعرفه در ابتدای سال ۹۷ تاثیری بر میزان تقاضا نداشته است.

قیمت ورق روغنی B : به نظر می رسد با افزایش قیمت های محصولات گرم و پایه، و افزایش مصرف خودروسازان روز گذشته نسبت به هفته های گذشته در محصولات سرد بازار پر رونق تری داشته باشیم چرا که قیمت محصولات سرد خیلی به قیمت های محصولات گرم نزدیک شده و توجیه پذیری بالایی دارد.

قیمت های وارداتی بسیار بالاتر از محصول تولیدی در داخل کشور بوده و توجیه تأمین از داخل کشور بسیار منطقی می باشد.

قیمت ورق گالوانیزه و قیمت ورق رنگی و قلع اندود در وضعیت مناسبی قرار داشته و تقاضا بالاتر از عرضه بوده است

به خصوص در محصول قلع اندود که با رسیدن به فصل مصرف تقاضای بالاتری دارد.

نکته قابل تأمل دیگر در خصوص عرضه هفته جاری:

عدم فروش محصول ( اسلب ) می باشد که طبق روال گذشته اسلب تا ۲۰ هزار تن عرضه میشد که با محدودیت هایی روبه رو شده مبارکه تا اطلاع ثانوی عرضه نخواهد داشت.

محصولات پوشش دار تا پایان تیرماه به فروش رفته اند و عرضه روز گذشته برای مردادماه می باشد. به نظر می رسد بازار این محصولات از وضعیت فروش مناسب تری برخوردار بوده که نماد آنها بدون تغییر قیمت پایه به بورس اعلام شده است.

در خصوص ورق گرم و ورق روغنی قیمت های اعلام شده از متوسط قیمت های جهانی بالاتر اعلام گردید که توسط ناظر بورس با ۳۷تومان کاهش به ۲۴۸۶ تومان است.

قیمت ورق فولادی

منابع خبری می گویند که در مجلس بحثی در خصوص تغییر در نظام ارزی مطرح است. طراحان این بحث اعتقاد دارند دلار جهانگیری در همین ابتدا شکست خورده و باید به سمت دلار شناور حرکت کرد و امکان دستوری و ثابت نگه داشتن نرخ ارز نیست.

طبق آنچه شنیده می شود، ظرف هفته جاری، طرح جدید ارزی رونمایی می شود. این در حالی است که بحث هایی برای حذف پیمان سپاری ارزی بورسی ها توسط رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس نیز مطرح شده که در صورت تحقق این امر، عملا شرکت های بورسی می توانند برای درآمد ارزی خود و نحوه تبدیل آن، راسا تصمیم بگیرند.

این رویداد می تواند بر بازار سهام اثر بگذارد. پس از چند روز اصلاح قیمتی در بورس سهام، این دست خبرها باعث توجه بازار به سهم های دلاری شده است.

تا این لحظه قیمت درهم بازار آزاد مشخص نشده اما به احتمال قوی حدود ۱۷۵۰ تومان نقدی باشد که بر این اساس دلار بازار آزاد تهران کمتر از ۶۵۰۰ تومان و در شهرهای مرزی ۲۰۰ تومان کمتر از این باشد. قاعدتا با این اوصاف سکه بین ۲ میلیون تا ۲٫۱ میلیون تومان معامله خواهد شد.

 

مورخ : 1397/02/19

ویژگی های  پروفیل های درب و پنجره :
 قابلیت فرم پذیری، جوش پذیری، مقاومت بالا و دقت ابعادی و کیفیت سطحی پروفیل های درب و پنجره تولیدی شرکت فولاد مهر سهند امکان ساخت انواع درب و پنجره را مهیا می سازد.
کابرد های پروفیل های درب و پنجره :  کاربرد پروفیل های درب و پنجره در ساخت انواع درب و پنجره های فلزی

 

تمامی حقوق این سایت برای شرکت فولاد مهر سهند محفوظ می باشد © 1393