فرم کلی
محاسبه وزن لوله و پروفيل
  1. اندازه اسمي قطر لوله (D)
  2. ضخامت (T)
  3. وزن محاسبه شده:
 

قیمت میلگرد آجدار از مرز ۳۰۰۰ تومان فراتر رفت!

. ارسال شده در اخبار عمومی.

افزایش ناگهانی قیمت میلگرد آجدار در روز گذشته

به گفته گزارشگر فولاد روز گذشته برای نخستین بار متوسط قیمت میلگرد آجدار داخلی به طور تقریبی از مرز ۳۰۰۰ تومان به ازای هر کیلو فراتر رفت و این در حالی است که متوسط تقریبی آخرین شاخص قیمت میلگرد آجدار چین و ترکیه به صورت فوب بین ۵۴۰ تا ۵۵۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده است.

با این حساب خواهیم داشت :

۵۴۵ × ۴۲۰۰۰ ÷ ۱۰۰۰ ~= ۲۳۰۰۰ Rls/Kg

به عبارت واضح تر رقمی حدود کیلویی ۷۰۰ تومان بالاتر از نرخ جهانی با در نظر گرفتن دلار مصوب ۴۲۰۰ تومانی دولت.

اجازه دهید بررسی کنیم که شاخص تقریبی قیمت میلگرد آجدار داخلی با چه دلاری در مقایسه با نرخ بین ‌المللی این کالا برابری می نماید :

۵۴۵ × X ÷ ۱۰۰۰ ~= ۳۰۰۰۰

X = 30000 ÷ ۵۴۵ × ۱۰۰۰ ~= ۵۵۰۰۰ Rls

قابل توجه دولتمردانی که مدعی بهره مندی مردم از کالای داخلی با نرخ ۴۲۰۰ تومانی هستند؛ میلگرد آجدار در حال حاضر و در مقایسه با نرخ های بین ‌المللی همسایگان ایران؛ با دلار تقریبی ۵۵۰۰ تومانی به مردم فروخته می شود.

مروری بر قیمت میلگرد کارخانجات مختلف هفته جاری

همچنین در روز گذشته به گفته برخی منابع خبری قیمت آهن اسفنجی علی رغم معامله افزایشی روز گذشته در بورس کالا فعلا تغییر نرخ محسوسی نسبت به روز شنبه نداشته است اما قیمت شمش نسبت به روز گذشته افزایش قیمت داشته به طوری که نرخ شمش در بازار بین ۲۶۴۰ تا ۲۷۳۰ تومان شنیده می شود که البته تقاضا بنابر اظهار معامله گران بیشتر در مناطق غرب و شمال غربی بوده است.

قیمت میلگرد بافق یزد در روز گذشته به دنبال اتفاقات اخیر به میزان ۱۰ تومان افزایش یافت و قیمت میلگرد ابهر نیز با افزایش قیمت مواجه شد. به طور کلی در روز گذشته شاهد افزایش نرخ مقاطع فولادی خصوصا قیمت میلگرد آجدار بودیم. همچنین در روز گذشته مشاهده کردیم که تقاضا برای ورق ۲ رول افزایش یافته و قیمت محصول وارداتی آن افزایش چشمگیری یافته است. قیمت ورق ۲ رول در روز گذشته در بنادر شمالی به میزان ۳۱۵۰ تومان اعلام گردید.

فرصت هایی که دود می شوند:

اجلاس سران G7 روز شنبه به پایان رسید. دامنه اختلافات این گروه به قدری گسترده شده که کاخ سفید امضای خود را از بیانیه پایانی پس گرفت. عمده اختلافات بر سر برجام و اعمال تعرفه فولاد و آلومینیم از سوی آمریکا است که می تواند بر قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت میلگرد آجدار نیز تاثیر بسزایی داشته باشد.

این یک فرصت طلایی برای اقتصاد ایران است. یعنی فتح باب مذاکرات جدید با کانادا و اروپا و استفاده از شکاف ایجاد شده برای دور زدن تحریم ها فرصتی که مسئولین اقتصادی ما کمتر روی آن متمرکز شده اند. قطعا اگر ایران با یک بسته پیشنهادی جدید برای مذاکرات جدید به اروپا چراغ سبز نشان دهد. بسیاری از پس لرزه های تحریم های جدید آمریکا خنثی شده و یک کریدر جدید برای صادرات محصولات نفتی و پتروشیمی و کلیه اقلام گشوده خواهد شد.

از طرفی اجلاس سران شانگهای امروز در حال برگزاری است و ایران به عنوان عضو ناظر در این گروه حضور دارد. حضور سه اقتصاد بزرگ دنیا یعنی چین، روسیه و هند فرصت مغتنم دیگری برای دور زدن وکم اثر کردن تحریم هاست. دامنه اختلاف این سه اقتصاد بزرگ به خصوص روسیه با آمریکا بسیار عمیق است. به روایتی این آب گل آلود بهشت ایران برای صید ماهی های بزرگ است. البته به یک شرط  لازمه گفتگوهای جدید اجلاس سران یک نکته مهم و کلیدی است طرف های گروه شانگهای و هم چنین گروه G7 قبل از آن که سیاست مداران خبره باشند.

کاسبان و اقتصاد دانان بزرگی هستند. به این معنی که در قبال هر امتیازی که به ایران می دهند خواهان امتیازاتی هستند که هم از لحاظ سیاسی و هم از لحاظ اقتصادی آنان را تشویق به مقابله با تحریم های کمر شکن آمریکا بنماید.

به عبارتی فرصت ایجاد شده بهترین زمان ممکن برای چرخش سیاسی ایران و تعدیل سیاست های منطقه ای و در قبال آن گرفتن امتیازات بزرگ از اروپا و طرف های آسیایی است.

اما تا وقتی که پیشنهاد جذابی برای طرفین گفتگو رو نکنند امید هیچ گونه گشایش سیاسی و اقتصادی و ایجاد روزنه های امید برای عبور از تحریم ها وجود ندارد. باید دید نتیجه نهایی این اجلاس چه خواهد شد و مهمتر آن که چه تاثیری بر صنعت فولاد کشور خواهد داشت.

 

مورخ : 1397/03/21

کابرد های پروفیل های تقویتی گالوانیزه :  کاربرد پروفیل های تقویتی گالوانیزه  در مقاوم سازی و تقویت قاب و فرم درب و پنجره و استفاده در شاسی کشی و نصب دیواره و سقف کناف
ویژگی های  ورق های شیت (برش خورده) :

ورق شیت های تولیدی شرکت فولاد مهر سهند دارای قابلیت فرم پذیری، جوش پذیری، مقاومت بالا و از دقت ابعادی و کیفیت سطحی بالایی برخودار است

کابرد های ورق های شیت (برش خورده) :  از جمله کاربردهای ورق های شیت ها می توان به ساخت لوازم پزشکی، لوازم خانگی، صنایع خودروسازی و حمل و نقل عمومی و... اشاره کرد.

 

تمامی حقوق این سایت برای شرکت فولاد مهر سهند محفوظ می باشد © 1393