فرم کلی
محاسبه وزن لوله و پروفيل
  1. اندازه اسمي قطر لوله (D)
  2. ضخامت (T)
  3. وزن محاسبه شده:
 

کاهش تب و تاب بازار فولاد در روزهای آتی

. ارسال شده در اخبار عمومی.

کاهش تب و تاب بازار فولاد در روزهای آتی

در اخبار بازار فولاد، در حال حاضر بازار فولاد در شرایط مناسبی قرار ندارد و با توجه به این وضعیت، کارشناسان این بخش اعلام کردند که شرایط فعلی اصلا امیدوار کننده نمی باشد.

روز گذشته شاهد افزایش قیمت ورق گالوانیزه درب کارخانه ها بودیم. اما این وضعیت تنها برای ورق های گالوانیزه رخ نداد و در بخش ورق سیاه کارخانه هایی از قبیل کاویان و اکسین نیز قیمت هایشان را با افزایش اعلام نمودند. مطابق گفته کارشناسان در هفته های گذشته، بازار فولاد و ارز و سکه طی روزهای آیندع با اشوب و افزایش قیمت مواجه خواهد شد.

اولین واکنش بازار فولاد پس از یک هفته تعطیلی به حوادث سیاسی را می توان تحرکات روز گذشته دانست. تجربه ثابت کرده است که بازار فولاد بدلیل وابستگی شدید به بازار ارز، به حوادث منفی در بازارهای اقتصادی به سرعت واکنش نشان می دهد و به معنی دیگر همیشه پیشتاز بازار های مشابه خود بوده است.

در واقع گسترش شبکه ها ارتباطی و همچنین گسترش سریخ اخبار تورم در جامعه موجب شده تا تا به اعتمادی مردم به سیاست های اقتصادی دولت روز به روز بیشتر شود. که نتیجه تمام این سیاست های اشتباه بجز موضوع تحریم ها، هجوم سرمایه های سرگردان و نقدینگی به سمت بازار های هدف می باشد که این امر نیز موجب افزایش بی رویه قیمت ها در برخی کارخانه های تولید کننده از جمله ورق گالوانیزه مبارکه و یا میلگرد نیشابور و پروفیل نیکان خواهد شد.

افزایش تقاضا در نتیجه ی ترس از آینده اقتصادی کشور

به عبارتی دیگر نگرانی از آینده اقتصادی کشور او از طرفی دیگر کاهش سرمایه تجار همی موجب افزایش خرید بیشتر از میزان ظرفیت موجود و تقاضا و شده است که همین امر خود موجب بالا رفتن نرخ تورم خواهد شد. و تا زمانی که دولت اقداماتی مبنی بر جلب اعتماد مردم و همچنین تامین ارز مورد نیاز آن ها صورت ندهد، این روند نگران کننده همچنان ادامه خواهد داشت و هر روزه شاه افزایش قیمت در بخش های مختلف بازار فولاد از جمله محصولات تخت خواهیم بود.

امکان کاهش تب و تاب بازار فولاد تا چند روز آینده وجود دارد اما با این شرایط سکه دو ملیون و پانصدی و دلار هفت تومانی و میلگرد … تومانی تا چند روز آینده دور از انتظار نمی باشد.

 

مورخ : 1397/03/22

لوله :
ظرفی است با مقطع دایره و تو خالی ( دارای قطر ، ضخامت و طول ) و جهت جابجایی سیالات ( مایعات، گازها ، بخار ...)و مصارف صنعتی و ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد. لوله ها از نظر جنس می توانند فلزی ( چدن ، فولاد)، پلاستیکی ، فابرگلاسی ، گلی ، بتنی و . . . باشند.
لوله های درز دار ( welded pipe ):
جهت ساخت اینگونه لوله ها از ورقهای فولادی و جوشکاری استفاده می شود. در این روش ابتدا ورق های فولادی از عرض به اندازه محیط نهایی لوله مورد نظر برشکاری شده و پس از فرم دادن به شکل دایره، لبه های ورق را به هم جوشکاری می نمایند.

 

تمامی حقوق این سایت برای شرکت فولاد مهر سهند محفوظ می باشد © 1393