فرم کلی
محاسبه وزن لوله و پروفيل
  1. اندازه اسمي قطر لوله (D)
  2. ضخامت (T)
  3. وزن محاسبه شده:
 

علت اصلی روند افزایشی بازار آهن

. ارسال شده در اخبار عمومی.

 

فاز سنگین عرضه میلگرد آجدار انباری در کانال ۳۳۰۰ تومانی

به نظر می رسد که طی چند روز اخیر به طور قابل توجهی حجم عرضه ‌های بازار زیاد شده است؛ به طوری که شاید شمار شرکت کنندگان در بازار در این هفته در طی سال جاری بی سابقه بوده باشد.

در این میان اگر از مبادی تولید کننده بگذریم؛ عرضه ‌های سنگین انباری هم طی یکی دو روز اخیر، رخ نمایی می کند که می تواند مبادی اصلی عرضه کننده را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. آنچه که از رصد بازار دیده می شود؛ اکثر پیشنهادهای میلگرد انباری در کانال قیمتی ۳۳۰۰ تومان گزارش شده است.

تلاش برای سبک سازی انبارها در جهت بازگشت نقدینگی و شاید ترس از بازرسی ها در مواجه با برخی انبارها؛ عامل اصلی ترغیب این عرضه ها بوده باشد.

گزارش بازار آهن در هفته گذشته

در روزهای پایانی هفته گذشته در حوزه مواد اولیه مانند گندله و آهن اسفنجی تغییر محسوسی نسبت به روزهای قبل دیده نشد. در حوزه ضایعات فلزی ، روند نزولی احساس گردید ولی شیب آن فعلا کم است. در حوزه شمش القایی ، قیمت ها کاهش قابل ملاحظه ای داشته و قیمت بین ۲۸۳۰ تا ۲۹۵۰ تومان بسته به نوع شمش و مبدا بارگیری شنیده شد.

در حوزه شمش قوسی ، میزان عرضه محدود و قیمت ها تقریبا حدود ۳۰۵۰ تومان می باشد. در حوزه مقاطع طولی مانند میلگرد شاخه ، نبشی ، ناودانی ، تیر آهن روند بازار توافقی و کاهش قیمت ها بیشتر تخمینی است تا رسمی با این وصف افت قیمت این حوزه بین حداقل ۱۵ تا حداکثر ۷۵ تومان گزارش شده است.

در حوزه میلگرد کلاف ، به جهت محدودیت عرضه از سوی واحدهای تولیدی و فراوانی فروشندگان انباری قیمت ها با کاهش همراه بود و البته نمی توان قیمت تثبیت شده ای در این حوزه بیان کرد ولی اگر بخواهیم دامنه قیمت ها را بیان کنیم پراکندگی نرخ از  ۳۶۶۰ تومان تا ۴۱۵۰ تومان ( بسته به نوع محصول ) است

در حوزه ورق علی رغم عرضه زود هنگام برخی واحدهای توزیعی ، تقاضا چندان نبوده و قیمت ها تمایل به نزول در برخی مبادی دارد. در مجموع بازار آهن در تاریخ چهارشنبه ۱۳ تیر ماه ، توافقی بوده و البته معمولا چنین روندی مطلوب برخی متقاضیان در انتهای زنجیره فولاد خواهد بود زیرا در وضعیت های این چنینی به دلیل انعطاف در پرداخت ها  و تنوع انتخاب ها ،  خریدارانی که تمایل به معامله آهن آلات دارند ، حضور بیشتری در صحنه خواهند داشت.

گزارش بازار مواد اولیه هفته گذشته

طبق گزارشات دریافتی از سطح بازار … قیمت ضایعات کاهش یافته و میزان کاهش به طور میانگین چیزی حدود ۴۰ تومان است این در حالی است که خبرهای دریافتی حاکی از این است که تولید کنندگان شمش در چند وقت اخیر، اقبال مطلوبی به بازار آهن اسفنجی داشته و تمایل دارند که  محصول خود را از ترکیب دو کالای آهن اسفنجی و ضایعات تولید کنند چون هم کیفیت  محصول تولیدی بالاتر می رود و هم قیمت تمام شده عدد پایین تری را نشان می دهد .

در بازار آهن اسفنجی ، قیمت ها بین ۱۲۸۵ تا ۱۳۱۰ تومان شنیده شده که به نظر می رسد عدد کمتر مرتبط به آهن اسفنجی سبزوار باشد که به نوعی تازه وارد این حوزه قلمداد می شود نرخ شمش هم در بازار روز جاری ۲۸۵۰ تا ۳۰۰۰ تومان شنیده شد که البته معاملاتی نیز منعقد شده است.

 

مورخ : 1397/04/16

ویژگی های پروفیل های قوطی مربع:
پروفیل های قوطی مربع تولیدی شرکت فولاد مهر سهند  دارای قابلیت فرم پذیری، جوش پذیری، مقاومت بالا و از دقت ابعادی و کیفیت سطحی بالایی برخودار است.
کابرد های پروفیل های قوطی مربع :  می توان به ساخت لوازم پزشکی، صنایع خودروسازی، حمل و نقل و... اشاره کرد.
ویژگی هایپروفیل های قوطی مستطیل :

پروفیل های قوطی مستطیل تولیدی شرکت فولاد مهر سهند دارای قابلیت فرم پذیری، جوش پذیری، مقاومت بالا و از دقت ابعادی و کیفیت سطحی بالایی برخودار است

تمامی حقوق این سایت برای شرکت فولاد مهر سهند محفوظ می باشد © 1393