فرم کلی
محاسبه وزن لوله و پروفيل
  1. اندازه اسمي قطر لوله (D)
  2. ضخامت (T)
  3. وزن محاسبه شده:
 

رشد ۵ درصدی تولید جهانی فولاد در ۹ ماه نخست ۲۰۱۸

. ارسال شده در اخبار عمومی.

آخرین آمار انجمن جهانی فولاد حاکی از آن است که تولید فولاد ۶۶ کشوری که به این سازمان گزارش می‌دهند در ۹ ماه نخست سال جاری میلادی ۵ درصد رشد داشته یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون تن ثبت شده است.

به گزارش استیل پدیا، در این بین تولید فولاد چین در این ۹ ماه ۶ درصد رشد داشته و ۶۹۹ میلیون تن ثبت شده است.

ثبات قیمت الکترود در چین

در ماه جاری میلادی پس از تعطیلات هفته اول اکتبر در چین قیمت الکترود گرافیتی تا ۱۴۴۰ دلار هر تن بالا رفت؛ ولی پس از آن قیمت در ثبات مانده است. قیمت فعلی سایز ۴۵۰ میلی‌متر ۹۱۰۰ تا ۱۰هزار و۱۱۰ دلار هر تن و سایز ۶۰۰ میلی‌متر ۱۴هزار و۴۵۰ تا ۱۸هزار و۷۸۰ دلار در هر تن است. سایز ۷۰۰ میلی‌متر نیز ۱۷هزارو۳۳۵ تا ۲۳هزار و۱۱۰ دلار درهر تن ثبت شده است.

فصل زمستان نزدیک است و طبق روال هر سال انتظار می‌رود تولید فولاد کارخانه‌ها کاهش یابد. از این رو باید قیمت الکترود نیز کاهش یابد؛ ولی هنوز برخی از فولادسازان چینی منتظرند قیمت الکترود بالاتر برود و خرید می‌کنند؛ به همین دلیل قیمت ثابت مانده است. قابل ذکر است چین در ماه آگوست ۵۵ هزار و ۸۰۰ تن الکترود صادر کرده که ۶۲ درصد نسبت به سال ۲۰۱۷ رشد داشته است. بین ژانویه تا آگوست نیز این کشور ۸۸ هزار و ۴۹۷ تن الکترود صادر کرده که رشد ۴۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.

 

مورخ: 1397/08/07

ناودانی :
نوعی پروفیل که عمده مصرف آن در ساخت بادبند ، پل ها و مصارف صنعتی استفاده می شود.
میلگرد :
این محصول با استفاده از انواع گوناگون فولاد طی فرآیند نورد گرم تولید می‌شوند. بیشتر میلگردها از فولادهای تازه تولیدشده ساخته می‌شوند، اما گاهی از ضایعات فولاد هم برای تولید میلگرد استفاده می‌شود.
تیرآهن :
تیرآهن اساسی ترین پروفیل ساختمانی است که بعضا در پروژه های صنعتی نیز کاربرد دارد.
نبشی :
نبشی از مهمترین مصالح و پروفیل های ساختمانی میباشد که به صورت مرکب و منفرد در پروژه های عمرانی،ساختمانی و صنعتی به کار میرود.
تسمه :
با مقاطع مربع ، مستطیل و برای ساخت درها ، حفاظ ها و وصله ها در ساختمان ها و مصارف صنعتی بکار برده میشود .
تمامی حقوق این سایت برای شرکت فولاد مهر سهند محفوظ می باشد © 1393