فرم کلی
محاسبه وزن لوله و پروفيل
  1. اندازه اسمي قطر لوله (D)
  2. ضخامت (T)
  3. وزن محاسبه شده:
 

میل به افت قیمت‌ها در بازار فولادهای صادراتی

. ارسال شده در اخبار عمومی.

محمدحسین بابالو هفته گذشته قیمت‌های صادراتی فولاد ایران در مسیر کاهش قرار گرفت که با قیمت‌های جهانی همپوشانی کامل داشت.

به گزارش استیل پدیا، این در حالی است که در اواخر هفته گذشته جرقه‌هایی از رشد نرخ در بازارهای جهانی مشاهده شد که در صورت تاثیرگذاری بر بازار صادراتی ایران، تاثیر آن برای روزهای آینده خودنمایی خواهد کرد.

جدول زیر برآورد متوسط قیمت‌های صادراتی ایران و برخی از قیمت‌های جهانی است که توسط «دنیای اقتصاد» گردآوری و برآورد شده است.

افزایش هزینه حمل دریایی در روزهای اخیر موجب شد تا قیمت‌های پیشنهادی محصولات ایرانی کاهش داشته باشد تا جایی که بعضا حمل‌ونقل‌ را یک معضل جدید به شمار آورد‌ه‌اند که البته در گزارش‌های پیشین به آن اشاره شده است.

این در حالی است که قیمت‌های جهانی هم میل به کاهش داشت یعنی عقبگرد قیمتی در این بازار به دلایل مختلف چندان هم غیرطبیعی نبود.

از سوی دیگر شنیده‌ها حکایت از آن دارد که صادرات ریالی هم برای برخی مصنوعات فولادی همچون میلگرد به شیوه‌های مختلف به کشورهای منطقه ادامه دارد.

  در این بین آخرین قیمت‌ها برای شمش فولادی بین ۴۱۰ تا ۴۱۵ و حتی تا ۴۲۰ دلار در هر تن اعلام شد ولی قیمت‌هایی حتی تا ۴۰۷ دلار در هر تن برای تحویل بار کشتی هم شنیده شد ولی در کل قیمت ۴۱۰ تا ۴۱۵ دلار در طول هفته گذشته منطقی به نظر می‌رسید.

قیمت‌های متنوعی برای محموله‌های صادراتی میلگرد گزارش شده که البته شنیده‌ها حکایت از آن دارد که بخشی از آنها هنوز هم به‌صورت ریالی به کشورهای منطقه صورت می‌گیرد یعنی خریدار کالا را به‌صورت ریالی خریداری کرده و پس از طی تشریفات گمرکی به شیو‌ه‌های مختلف محصول را صادر می‌کند.

به همین دلیل قیمت‌های متنوعی برای میلگرد صادراتی عنوان می‌شود که شاید کمتر از نرخ‌های موجود باشد.

شرایط تحویل میلگرد هم تحویل در کارخانه یا تحویل در مرزهای زمینی است.

صادرات ورق نورد گرم هم محدود است و اغلب قیمت‌هایی نزدیک به ۴۷۰ دلار یا بیشتر ارائه می‌شود ولی با توجه به فراز و فرودهای صادراتی این رقم با اما و اگرهایی همراه است یعنی برای هفته جاری پتانسیل تغییر دارد و ۴۶۷ دلار هم شنیده شد.

حتی در برخی از داده‌های رسمی تا قیمت ۵۲۰ دلار بر هر تن نیز درج شده است.

 قیمت سنگ آهن صادراتی مگنتیتی با عیار ۶۰ تا ۶۱ درصد (محتوی آهن) متناسب با شاخص Platts تغییر می‌کند و بین ۵ تا ۷ دلار کمتر از این شاخص مورد معامله قرار می‌گیرد.

این در حالی است که تا مقصد چین به فراخور شرایط جغرافیایی بندر و اسکله بارگیری، هزینه حمل‌ونقل دریایی بین ۲۳ تا ۲۶ دلار در تغییر بود اما در نهایت تا رقمی نزدیک به ۳۰ دلار در هر تن (۳/ ۲۹دلار در هر تن) هم شنیده شد که یک رقم بسیار بالا به شمار می‌رود. 

 

مورخ:  1397/09/10 

 

ویژگی های پروفیل های تقویتی گالوانیزه :

پروفیل های تقویتی گالوانیزه تولیدی این شرکت از محصولات جدید بوده که در راستای استفاده از امکانات شرکت انجام گردید. کاربری این محصولات در پروسه و تکمیل پروفیل های درب و پنجره  .می باشد UPVC 
از ویژگیهای بارز پروفیل های تولیدی این مجموعه انتخاب مواد اولیه درجه یک از شرکتهای معتبر داخلی بوده که دارای استحکام بیشتر، شکل پذیری بهتر و چسبندگی عالی می باشد

کابرد های پروفیل های تقویتی گالوانیزه :  کاربرد پروفیل های تقویتی گالوانیزه  در مقاوم سازی و تقویت قاب و فرم درب و پنجره و استفاده در شاسی کشی و نصب دیواره و سقف کناف
ویژگی های  ورق های شیت (برش خورده) :

ورق شیت های تولیدی شرکت فولاد مهر سهند دارای قابلیت فرم پذیری، جوش پذیری، مقاومت بالا و از دقت ابعادی و کیفیت سطحی بالایی برخودار است

کابرد های ورق های شیت (برش خورده) :  از جمله کاربردهای ورق های شیت ها می توان به ساخت لوازم پزشکی، لوازم خانگی، صنایع خودروسازی و حمل و نقل عمومی و... اشاره کرد.

وزن پروفیل های تقویتی گالوانیزه,وزن ورق شیت,وزن انواع لوله,وزن لوله فولادی,وزن لوله های فولادی,وزن پروفیل ها و مقاطع سفارشی,وزن پروفیل های فرم دار صنعتی,وزن لوله های صنعتی و جدار چاهی,وزن پروفیل های قوطی ستونی,وزن توری مش,وزن ناودانی,وزن نبشی,وزن تسمه فولادی,وزن سه پر آهنی,وزن فولاد

تمامی حقوق این سایت برای شرکت فولاد مهر سهند محفوظ می باشد © 1393