فرم کلی
محاسبه وزن لوله و پروفيل
  1. اندازه اسمي قطر لوله (D)
  2. ضخامت (T)
  3. وزن محاسبه شده:
 

چالش‌های پیش روی بازار الکترود و صنعت فولاد ایران

. ارسال شده در اخبار عمومی.

به نظر کارشناسان دو دور تحریم‌های آمریکا علیه ایران که ۱۸ آگوست و ۱۸ نوامبر اجرایی شدند بر اقتصاد ایران تاثیر داشته‌اند.

به گزارش استیل پدیا، در این بین یکی از بخش‌هایی که نگرانی زیادی دارد بازار الکترود گرافیتی است؛

چرا‌که بخش اعظم تولید فولاد ایران از طریق کوره‌های قوس الکتریکی است که ماده اولیه مورد نیاز آن یعنی الکترود گرافیتی نیز بیشتر از طریق واردات تامین می‌شود.

ایران حدود ۶۷ درصد الکترود مورد نیازش را از چین و ۱۲ درصد آن را از هند وارد می‌کند و از آگوست تاکنون تحت تاثیر تحریم‌ها هر دو کشور صادرات الکترود گرافیتی به ایران را متوقف کرده‌اند.

 با اعلام برخی معافیت‌های آمریکا ۸ کشور که چین و هند نیز شامل آن می‌شوند، می‌توانند به شرط کاهش خرید نفتی خود هنوز از ایران نفت خریداری کنند؛ البته به شرطی که پول حاصل از خرید نفت ایران در نظام بانکی داخلی همان کشور خریدار بماند و ایران برای خرید غذا، دارو و سایر کالاهای خارج از تحریم‌ها از آن کشور، از آن استفاده کند.

با این مکانیزم فولادسازان ایرانی امیدوارند که بتوانند خرید الکترود گرافیتی را در ازای پول نفت صادراتی به این کشورها ادامه دهند؛ ولی به گزارش استیل مینت فعلا هند چنین اقدامی نکرده چون مشخص نیست الکترود جزو کالاهای تحت تحریم است یا نه تا بتواند در ازای نفت به ایران بفروشد.

عرضه‌کننده‌های هندی فعلا عقب نشسته‌اند؛ چون بزرگ‌ترین‌ عرضه‌کننده کک سوزنی آنها برای تولید الکترود آمریکاست و اگر آمریکا دست از صادرات به هند بردارد کل زنجیره تولید الکترود هندی‌ها دچار وقفه و چالش می‌شود.این شرایط در مورد چینی‌ها نیز مطرح است.

تحلیلگران امیدوارند ایران بتواند با کمک اروپایی‌ها و پروژه نهاد واسط مالی (اس‌پی‌وی) به خرید الکترود از چین و هند از طریق اروپا ادامه دهد گرچه هنوز این مکانیزم پیشنهادی اروپایی‌ها نیز به سرانجام نرسیده و کشورهای اروپایی نگران تحریم‌های آمریکا هستند و حاضر نیستند حتی مسوولیت مرکزیت این نهاد واسط مالی را در کشور خود بپذیرند.

البته ایران که همیشه با تحریم‌های مختلفی روبه‌رو‌ بوده پیش‌بینی چنین وضعیتی را کرده و ظاهرا تا آوریل سال ۲۰۱۹ موجودی الکترود مورد نیاز صنعت فولاد خود را دارد و مشکلات از آن زمان به بعد نمایان‌تر خواهد شد. از این رو فولادسازان ایرانی به دنبال راه‌حلی برای رفع این مشکل در سریع‌ترین زمان ممکن هستند.

 

مورخ:  1397/09/11

ناودانی :
نوعی پروفیل که عمده مصرف آن در ساخت بادبند ، پل ها و مصارف صنعتی استفاده می شود.
تسمه :
با مقاطع مربع ، مستطیل و برای ساخت درها ، حفاظ ها و وصله ها در ساختمان ها و مصارف صنعتی بکار برده میشود .
لوله :
ظرفی است با مقطع دایره و تو خالی ( دارای قطر ، ضخامت و طول ) و جهت جابجایی سیالات ( مایعات، گازها ، بخار ...)و مصارف صنعتی و ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد. لوله ها از نظر جنس می توانند فلزی ( چدن ، فولاد)، پلاستیکی ، فابرگلاسی ، گلی ، بتنی و . . . باشند.
لوله های درز دار ( welded pipe ):
جهت ساخت اینگونه لوله ها از ورقهای فولادی و جوشکاری استفاده می شود. در این روش ابتدا ورق های فولادی از عرض به اندازه محیط نهایی لوله مورد نظر برشکاری شده و پس از فرم دادن به شکل دایره، لبه های ورق را به هم جوشکاری می نمایند.

,وزن پروفیل آهنی,وزن ورق فولادی,وزن ورق آهنی,وزن ورق روغنی,وزن ورق سیاه,وزن ورق گالوانیزه,وزن قوطی 40*40,وزن قوطی 20*20,وزن قوطی 10*20,وزن قوطی 40*80,وزن قوطی 40*100,وزن لوله داربستی, وزن لوله, سه پر آهنی,فولاد,پروفیل تایلیق,تایلیق

تمامی حقوق این سایت برای شرکت فولاد مهر سهند محفوظ می باشد © 1393