فرم کلی
محاسبه وزن لوله و پروفيل
  1. اندازه اسمي قطر لوله (D)
  2. ضخامت (T)
  3. وزن محاسبه شده:
 

نگاهی به بازار فولاد چین پیش از تعطیلات

. ارسال شده در اخبار عمومی.

روزهای گذشته قیمت‌ها در بازار فولاد چین در ثبات بود و خریدارها اغلب سیاست انتظار در پیش گرفته بودند. چینی‌ها ۴ تا ۱۰ فوریه در تعطیلات رسمی سال نو خواهند بود از این رو هفته گذشته بازار فعالیت چندانی نداشت.

به گزارش استیل پدیا، آخرین قیمت بیلت در بازار داخلی چین ۵/ ۵۰۸ دلار هر تن درب کارخانه با مالیات ارزش افزوده ثبت شده است. البته هفته گذشته همه در جو تعطیلات بودند و کسی پیشنهاد قیمت جدیدی نمی‌داد.ورق گرم صادراتی چین نیز ۴۹۰ تا ۴۹۵ دلار هر تن فوب بود که حدود ۱۰ دلار رشد قیمت داشت.

در بازار داخلی نیز ورق گرم آخرین بار حدود ۹ دلار رشد داشته ۵/ ۵۴۸ دلار هر تن درب کارخانه با ۱۷ درصد مالیات ارزش افزوده ثبت شد.

میلگرد صادراتی چین در روزهای پایانی نزدیک به تعطیلات در ثبات بود و ۴۸۰ تا ۴۹۰ دلار هر تن فوب ثبت شد. فعالیت بازار ناچیز بود و خریدارها محتاطانه در حال بررسی بازار قبل از تعطیلات بودند. در بازار داخلی نیز میلگرد ۵۴۴ تا ۵۴۸ دلار هر تن بودند.

  افزایش موجودی ورق گرم در چین

آخرین موجودی ورق گرم بازار داخلی چین ۴ درصد رشد داشته ۹۹/ ۲ میلیون تن ثبت شد. در واقع در هفته قبل از تعطیلات سال نوی چین میزان موجودی ورق گرم بازار آن نسبت به مدت مشابه سال قبل یک درصد پایین تر بود.

البته ۵ هفته متوالی است که میزان موجودی ورق گرم در چین صعودی بوده است.

همچنین میزان موجودی ورق گرم فولادسازان چینی ۴/ ۴ درصد کاهش داشته و۸۸۲۵۰۰ تن ثبت شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل نیز ۴ درصد کمتر بود.

  بازار بیلت جنوب شرق آسیا در سکوت

قیمت بیلت وارداتی در جنوب شرق آسیا روزهای اخیر در ثبات بوده است. متوسط قیمت بازار ۴۵۰ تا ۴۶۰ دلار هر تن سی‌اف‌آر و در ثبات است. البته قیمت نسبت به یک هفته قبل تا ۵ دلار بهبود داشته است. کاهش عرضه سی‌ای اس و رشد قیمت قراضه در ترکیه علل بهبود جزئی بازار بیلت این منطقه بوده است.

از طرفی فعالان بازار پیش‌بینی کرده‌اند امسال قیمت بیلت در بازار جنوب شرق آسیا تحت فشار قرار گیرد، چون عرضه داخلی آن رو به افزایش است ولی تقاضا ثبات خواهد داشت.

  بهبود قیمت میلگرد در بازار داخلی ترکیه به‌رغم رکود تقاضا

قیمت میلگرد و بیلت در ترکیه به روند صعودی خود در هفته گذشته ادامه داده در حالی که بازار فولاد ترکیه در رکود فصلی است ولی قیمت قراضه رشد داشته است.

آخرین قیمت میلگرد در بازار داخلی ترکیه ۵۵۵ تا ۵۶۰ دلار هر تن درب کارخانه بوده در حالی که یک هفته قبل ۵۳۱ تا ۵۳۷ دلار هر تن درب کارخانه ثبت شد. البته معامله‌ای در این قیمت‌های جدید شنیده نشده است.

از طرفی قیمت بیلت در بازار داخلی ۴۴۰ دلار هر تن درب کارخانه است ولی قیمت درخواستی خریداران ۴۲۰ تا ۴۲۵ دلار است و معامله‌ای نهایی نشده است.

 

منبع: دنیای اقتصاد

مورخ:97/11/16

ناودانی :
نوعی پروفیل که عمده مصرف آن در ساخت بادبند ، پل ها و مصارف صنعتی استفاده می شود.
تسمه :
با مقاطع مربع ، مستطیل و برای ساخت درها ، حفاظ ها و وصله ها در ساختمان ها و مصارف صنعتی بکار برده میشود .
لوله :
ظرفی است با مقطع دایره و تو خالی ( دارای قطر ، ضخامت و طول ) و جهت جابجایی سیالات ( مایعات، گازها ، بخار ...)و مصارف صنعتی و ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد. لوله ها از نظر جنس می توانند فلزی ( چدن ، فولاد)، پلاستیکی ، فابرگلاسی ، گلی ، بتنی و . . . باشند.
لوله های درز دار ( welded pipe ):
جهت ساخت اینگونه لوله ها از ورقهای فولادی و جوشکاری استفاده می شود. در این روش ابتدا ورق های فولادی از عرض به اندازه محیط نهایی لوله مورد نظر برشکاری شده و پس از فرم دادن به شکل دایره، لبه های ورق را به هم جوشکاری می نمایند.

z پروفیل های قوطی مربع,پروفیل های قوطی مستطیل,پروفیل های درب و پنجره,پروفیل چهارچوب فلزی,پروفیل های زد سوله (Z),پروفیل های تقویتی گالوانیزه,ورق شیت,انواع لوله,لوله فولادی,لوله های فولادی,پروفیل ها و مقاطع سفارشی,پروفیل های فرم دار صنعتی,لوله های صنعتی و جدار چاهی,پروفیل های قوطی ستونی,مفتول,سیم مفتول,توری مش,ناودانی,نبشی,تسمه فولادی,

تمامی حقوق این سایت برای شرکت فولاد مهر سهند محفوظ می باشد © 1393