فرم کلی
محاسبه وزن لوله و پروفيل
  1. اندازه اسمي قطر لوله (D)
  2. ضخامت (T)
  3. وزن محاسبه شده:
 

کشف واقعی قیمت فولاد در بورس کالا

. ارسال شده در اخبار عمومی.

یک فعال حوزه فولاد کشور با تاکید بر اینکه روند آزادسازی سقف قیمت‌ها در معاملات بورس کالا باعث افزایش شفافیت در بازار شده، گفت: با حذف سقف قیمت‌ها در معاملات بورس کالا، قیمت‌ها در محیطی شفاف و در جریان عرضه و تقاضا تعیین می‌شوند به همین دلیل نرخ‌ها متعادل شده است.

به گزارش استیل پدیا، محمد آزاد با تاکید بر اینکه طی ماه‌های اخیر با واقعی شدن قیمت‌ها در بورس کالا، نرخ‌ها در بازار آزاد نیز منطقی شد، ادامه داد: تا پیش از برداشته شدن سقف رقابت قیمت‌ها در بورس کالا، قیمت انواع محصولات فولادی در بازار آزاد به‌صورت کاذب و بدون مبنای مشخصی تعیین می‌شد که کاهش محدودیت‌ها در معاملات بورس کالا به تعادل بازار کمک کرد.

 وی با اشاره بر نقش تاثیرگذار بورس کالا در بازار فولاد از زمان راه‌اندازی تا امروز گفت: مکانیزم بورس کالا در ایجاد شفافیت و کشف قیمت واقعی کالاها نقش مهمی دارد و طی این سال‌ها کمک زیادی به اقتصاد کرده است.

آزاد افزود: این بازار بستری فراهم کرده که هم مصرف‌کننده و هم تولیدکننده در فضایی امن و شفاف معامله کنند و هر دو در جریان معاملات منتفع شوند.

آزاد در تشریح روند کشف قیمت واقعی محصولات در بورس کالا، گفت: در این بستر، تولیدکننده و مصرف‌کننده بدون واسطه با یکدیگر وارد معامله می‌شوند و به این ترتیب دست واسطه‌ها از معاملات پرحجم فولاد کوتاه می‌شود.

به همین دلیل بورس کالا می‌تواند با توسعه بیشتر و رفع برخی کاستی‌ها، نقش پررنگ‌تر و جایگاه مهم‌تری در اقتصاد داشته باشد.

این فعال بازار فولاد در پایان عنوان کرد: رشد و استمرار عرضه کالاها در بورس، آرامش هر چه بیشتر بازار را به دنبال خواهد داشت که در حال حاضر نیز حجم عرضه‌ها مطلوب ارزیابی می‌شود.

 

منبع: دنیای اقتصاد

مورخ: 97/12/04

ویژگی های  پروفیل های زد :

 پروفیل های تولیدی شرکت فولاد مهر سهند دارای قابلیت فرم پذیری، جوش پذیری، مقاومت بالا و از دقت ابعادی و کیفیت سطحی بالایی برخودار است

کابرد های پروفیل های زد :  از جمله کاربردهای پروفیل های زد می توان به ساخت پوشش سقف انواع سوله ها اشاره کرد
ویژگی های  لوله :

لوله های فولادی تولیدی شرکت فولاد مهر سهند دارای تنوع، قابلیت فرم پذیری، جوش پذیری، مقاومت بالا و از دقت ابعادی و کیفیت سطحی بالایی برخودار است.

کابرد های لوله :  از جمله کاربردهای لوله های فولادی می توان به ساخت دوچرخه، موتورسیکلت، آبرسانی بین شهری، برون شهری و... اشاره کرد

قوطی 40*40,قوطی 20*20,قوطی 10*20,قوطی 40*80,قوطی 40*100,لوله داربستی,لوله سنگین,لوله,لوله دقیق,ستونی,سیم آرماتور بندی,وزن پروفیل های قوطی مربع,وزن پروفیل های قوطی مستطیل,وزن پروفیل های درب و پنجره,وزن پروفیل چهارچوب فلزی,وزن پروفیل های زد سوله (Z) قوطی 40*40,قوطی 20*20,قوطی 10*20,قوطی 40*80,قوطی 40*100,لوله داربستی,لوله سنگین,لوله,لوله دقیق,ستونی,سیم آرماتور بندی,وزن پروفیل های قوطی مربع,وزن پروفیل های قوطی مستطیل,وزن پروفیل های درب و پنجره,وزن پروفیل چهارچوب فلزی,وزن پروفیل های زد سوله (Z)

تمامی حقوق این سایت برای شرکت فولاد مهر سهند محفوظ می باشد © 1393