فرم کلی
محاسبه وزن لوله و پروفيل
  1. اندازه اسمي قطر لوله (D)
  2. ضخامت (T)
  3. وزن محاسبه شده:
 

ترمز رشد قیمت فولاد؟

. ارسال شده در اخبار عمومی.

دنیای اقتصاد : روز گذشته عرضه مقاطع فولادی شامل تیرآهن ۱۴ تا ۱۸ در تالار بورس کالا صورت گرفت که از میزان عرضه ۴۸ هزار و ۴۰۰ تن سبد تیرآهن ذوب آهن، تمامی این حجم به معامله منجر شد، این در حالی است که حجم تقاضا در مقابل عرضه رقم ۱۲۱ هزار و ۹۹۰ تن بود که به اندازه ۵/ ۲ برابر بیشتر از حجم عرضه شده تیرآهن ۱۴ تا ۱۸ در بورس کالا بود،

روندی که حکایت از جذابیت خرید این نهاده فولادی در بورس کالا داشت و در واقع استقبال خوبی در تالار بورس کالا مشاهده شد.

بررسی عرضه‌های هفته به هفته «مقاطع فولادی» و «شمش» طی ماه‌های گذشته برآیند مهمی برای بررسی روند بازار فولاد به شمار می‌رود، در واقع نتایجی که از بررسی روند قیمتی این دو نهاده در بازار حاصل شد حکایت انتظار یک هفته در میان برای بالا بردن قیمت فولاد در بازار را نشان می‌دهد، در واقع با هر بار عرضه شمش در بورس کالا جو روانی هفته پس از آن به دنبال افزایش قیمت مقاطع فولادی با مبدا قرار دادن ماده اولیه شمش ترسیم شده بود، اگر توجیه این روند در این موضوع عنوان می‌شد که وقتی قیمت کشف شده شمش در بورس کالا یک رقم معینی است بنابراین قیمت مقاطع عرضه شده نیز باید با همان نسبت صورت پذیرد.

به عبارت ساده‌تر بازار با نگاه به رشد قیمت‌ها در بورس کالا یک پله افزایش قیمت را برای خود ترسیم می‌کرد.

روندی که بازار را وارد یک فاز افزایشی بدون پشتوانه یا مواجهه با بازاری بدون مصرف‌کننده واقعی کرد و در برهه‌ای از زمان قیمت‌های نجومی در این بازار به ثبت رسید، اما به گفته فعالان این بازار، بازار فولاد هرچند طی زمان‌هایی به روند افزایش قیمت بدون مصرف‌کننده واقعی دلخوش کرده بود ولی طی مرور زمان و با از میان رفتن اثرگذاری‌های موقت جو روانی به روند طبیعی خود باز خواهد گشت،‌ چنانچه در حال حاضر روند طبیعی بازار با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال مجال بیشتری برای خودنمایی پیدا کرده است.

 پیش‌بینی‌ها حکایت از آن دارد که روند قیمتی در بازار فولاد از هفته دیگر به سمت کاهش خواهد رفت،‌ چرا که با نزدیک شدن به روزهای انتهایی سال و بستن پرونده‌های مالی از سوی بازاریان، نبود مصرف‌کننده واقعی و کمرنگ شدن حضور واسطه‌ها در این بازار رخ می‌نمایاند و واقعیت بازار بیش از قبل خود را نشان خواهد داد.

بررسی مقاطع عرضه شده در بورس کالا نشان می‌دهد که در بازه زمانی اول اسفند تا ۱۲ اسفند قیمت مقاطع عرضه شده در بورس کالا اعم از تیرآهن ۱۴، ۱۶، ۱۸ به ترتیب ثبات، کاهش و افزایش را در بازار آزاد در پی دارد، چنانچه هر شاخه تیرآهن ۱۴ در تاریخ اول اسفند در بازار آزاد به قیمت ۸۱۵ هزار تومان به ثبت رسیده که بررسی قیمت‌های روز گذشته از ثبات نرخ این نهاده حکایت می‌کند، اما تیرآهن ۱۶ سرنوشت قیمت متفاوتی از سایز ۱۴ دارد؛‌ چنانچه قیمت هر شاخه این نهاده فولادی در ابتدای اسفند ۸۹۰ هزار تومان بوده که روز گذشته کاهش قیمت ۵۵ هزار تومانی در فاصله زمانی ۱۱ روز اخیر را به ثبت رسانده است،‌ پس از تیرآهن ۱۶،‌ بررسی قیمتی هر شاخه تیرآهن ۱۸ اما روایتی افزایشی دارد، ‌چنانچه هر شاخه از این نهاده فولادی در ابتدای اسفند قیمت ۹۲۵ هزار تومان را به ثبت رسانده که روز گذشته با ثبت قیمت ۹۷۰ هزار تومان خبر از افزایش ۴۵۰ هزار تومانی هر شاخه را می‌دهد.

این پیچیدگی‌ها اگرچه بخشی از واقعیت‌های بازار است ولی آرامش قیمتی شاید سرنوشت محتوم این بازار در روزهای آینده و حتی سال بعد به شمار رود.

 

منبع: دنیای اقتصاد

مورخ:97/12/13

کابرد های لوله :  از جمله کاربردهای لوله های فولادی می توان به ساخت دوچرخه، موتورسیکلت، آبرسانی بین شهری، برون شهری و... اشاره کرد
ناودانی :
نوعی پروفیل که عمده مصرف آن در ساخت بادبند ، پل ها و مصارف صنعتی استفاده می شود.
تسمه :
با مقاطع مربع ، مستطیل و برای ساخت درها ، حفاظ ها و وصله ها در ساختمان ها و مصارف صنعتی بکار برده میشود .
لوله :
ظرفی است با مقطع دایره و تو خالی ( دارای قطر ، ضخامت و طول ) و جهت جابجایی سیالات ( مایعات، گازها ، بخار ...)و مصارف صنعتی و ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد. لوله ها از نظر جنس می توانند فلزی ( چدن ، فولاد)، پلاستیکی ، فابرگلاسی ، گلی ، بتنی و . . . باشند.

وزن پروفیل آهنی,وزن ورق فولادی,وزن ورق آهنی,وزن ورق روغنی,وزن ورق سیاه,وزن ورق گالوانیزه,وزن قوطی 40*40,وزن قوطی 20*20,وزن قوطی 10*20,وزن قوطی 40*80,وزن قوطی 40*100,وزن لوله داربستی,وزن لوله, سه پر آهنی,فولاد,پروفیل تایلیق,تایلیق

تمامی حقوق این سایت برای شرکت فولاد مهر سهند محفوظ می باشد © 1393