فرم کلی
محاسبه وزن لوله و پروفيل
  1. اندازه اسمي قطر لوله (D)
  2. ضخامت (T)
  3. وزن محاسبه شده:
 

بازار ورق فولادی چین رو به بهبود است

. ارسال شده در اخبار عمومی.

قیمت ورق گرم در بازار داخلی چین کمی افت داشته، ولی در بازار صادرات عرضه‌کننده‌های چینی قیمت را به امید بهبود تقاضای داخلی و صادراتی بالاتر بردند.در بازار داخلی قیمت تا ۳ دلار افت داشته و ۵۷۴ تا ۵۷۹ دلار هر تن درب کارخانه شده است.

به گزارش استیل پدیا، ولی در بازار صادرات ورق گرم چین ۱۰ دلار رشد داشته و۵۳۵ تا ۵۴۰ دلار هر تن فوب ثبت شده است. تولید‌کننده‌های ورق گرم چین انتظار دارند در ماه جاری میلادی و ماه آوریل تقاضای ورق در چین و بازارهای صادراتی آن بالا برود چرا‌که در بازار داخلی پروژه‌های زیربنایی و ساخت‌و‌ساز فعال‌تر خواهد شد و در بازارهای جهانی موجودی‌ها رو به کاهش است.

به گزارش فولاد ایران، رشد قیمت هفته گذشته بازار داخلی نیز بر رشد قیمت‌های صادراتی اثر داشته است.خبرها حاکی از آن است که دولت چین تعرفه مالیات ارزش افزوده را برای صنایع تولیدی از ۱۶ درصد به ۱۳ درصد کاهش خواهد داد و برای بخش‌های ساخت و ساز و حمل و نقل نیز از ۱۰ درصد به ۹ درصد می‌رسد.

این امر بر حاشیه سود کارخانه‌ها اثر مثبت خواهد گذاشت و درآمد آنها را بهبود خواهد بخشید در نتیجه قدرت خرید مصرف‌کننده نیز بالا خواهد رفت. انتظار می‌رود تقاضا در بازار خودرو و لوازم خانگی نیز در درازمدت بهبود یابد.

انتظار می‌رود کاهش مالیات ارزش افزوده در درازمدت بر عملکرد صنایعی که مصرف‌کننده ورق گرم هستند اثر مثبت بگذارد.

رشد قیمت قراضه در ژاپن

 توکیو استیل ژاپن دومین افزایش قیمت ماه مارس را اجرایی کرد و قیمت خرید قراضه را نسبت به یک ماه قبل تا ۳۱ دلار در هر تن بالا برده است. این بار که افزایش قیمت خرید قراضه تا ۵ دلار در هر تن بوده تا ۳۱۳‌دلار در هر تن شده است.

به گزارش فولاد ایران، متوسط قیمت قراضه سنگین کلاس ۲ صادراتی ژاپن ۳۰۰ تا ۳۰۸ دلار در هر تن فوب است و به دنبال توکیو استیل، کارخانه‌های زیادی در ژاپن قیمت خرید قراضه را بالا برده‌اند چون عرضه محدود است. رشد قیمت‌ها در بازار داخلی حاشیه سود صادر‌کننده‌های قراضه ژاپن را پایین آورده است.

 بیلت سی‌آی‌اس در ثبات

 اختلاف میان قیمت‌های پیشنهادی و قیمت‌های درخواستی برای خرید در بازار صادرات بیلت سی‌آی‌اس بالاست از این رو فعالیت زیادی در این بازار دیده نمی‌شود.

قیمت پیشنهادی ۴۵۰ تا ۴۶۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه است در حالی که مشتریان در آفریقای شمالی و ترکیه به دنبال ۴۴۰ دلار در هر تن فوب یا ارزان‌تر هستند.در جنوب شرق آسیا و خاور‌میانه نیز خریداران به دنبال معامله در ۴۵۰ دلار هر تن فوب دریای سیاه هستند.

به گزارش فولاد ایران، فعلا کارخانه‌های لیدر پیشنهاد قیمت نمی‌دهند و برخی نیز موفق شدند در قیمت‌های مورد نظر خود مشتری پیدا کنند.

 کاهش صادرات سنگ‌آهن برزیل

برزیل دومین صادر‌کننده بزرگ سنگ‌آهن دنیا، در فوریه اخیر ۹۳/ ۲۸ میلیون تن سنگ‌آهن صادر کرده که ۱۳ درصد نسبت به ژانویه افت داشت. فاجعه شکستن سد شرکت واله و وقایع بعد از آن موجب این افت صادرات سنگ‌آهن برزیل شد.

به گزارش فولاد ایران، البته میزان صادرات ماهانه فوریه نسبت به سال قبل رشد ۲۲درصدی داشته است. همچنین در سال مالی ۲۰۱۹ که آوریل سال قبل تا فوریه سال ۲۰۱۹ است صادرات سنگ‌آهن برزیل ۸ درصد رشد داشته و ۱۵/ ۳۷۲ میلیون تن شد.

ضمنا در فوریه اخیر متوسط قیمت سنگ‌آهن صادراتی برزیل در ۹/ ۵۲ دلار هر تن فوب ثبات داشت.

 

منبع: دنیای اقتصاد

مورخ:97/12/19

ویژگی های  پروفیل های درب و پنجره :
 قابلیت فرم پذیری، جوش پذیری، مقاومت بالا و دقت ابعادی و کیفیت سطحی پروفیل های درب و پنجره تولیدی شرکت فولاد مهر سهند امکان ساخت انواع درب و پنجره را مهیا می سازد.
کابرد های پروفیل های درب و پنجره :  کاربرد پروفیل های درب و پنجره در ساخت انواع درب و پنجره های فلزی
ویژگی های پروفیل های قوطی مربع:
پروفیل های قوطی مربع تولیدی شرکت فولاد مهر سهند  دارای قابلیت فرم پذیری، جوش پذیری، مقاومت بالا و از دقت ابعادی و کیفیت سطحی بالایی برخودار است.
کابرد های پروفیل های قوطی مربع :  می توان به ساخت لوازم پزشکی، صنایع خودروسازی، حمل و نقل و... اشاره کرد.

قوطی 40*40,قوطی 20*20,قوطی 10*20,قوطی 40*80,قوطی 40*100,لوله داربستی,لوله سنگین,لوله,لوله دقیق,ستونی,سیم آرماتور بندی,وزن پروفیل های قوطی مربع,وزن پروفیل های قوطی مستطیل,وزن پروفیل های درب و پنجره,وزن پروفیل چهارچوب فلزی,وزن پروفیل های زد سوله (Z)

تمامی حقوق این سایت برای شرکت فولاد مهر سهند محفوظ می باشد © 1393