فرم کلی
محاسبه وزن لوله و پروفيل
  1. اندازه اسمي قطر لوله (D)
  2. ضخامت (T)
  3. وزن محاسبه شده:
 

کاهش وارادت فولاد نتیجه افزایش تولید و پایین آمدن تقاضا

. ارسال شده در اخبار عمومی.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی افزایش تولید و کاهش تقاضای بازار داخل را از جمله دلایل کاهش واردات فولاد دانست و گفت: با افزایش نرخ ارز جاذبه صادرات فولاد افزایش پیدا کرد.

حمیدرضا فولادگر رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل44 قانون اساسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره انتشار اخباری مبنی بر کاهش واردات فولاد، گفت: براساس گزارش ارائه شده از سوی دستگاه‌های اجرایی، در سال گذشته تولید فولاد افزایش پیدا کرد و در پی آن از حجم واردات کاسته شد.

 سهم یک درصدی معدن در تولید ناخالص ملی

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سهم صنایع معدنی در تولید ناخالص ملی ارتقا پیدا کرده است، افزود: در سال 97 پس از سالیان متمادی سهم معدن در تولید ناخالص ملی بیش از یک درصد شد، از سوی دیگر علیرغم تمام مشکلات مانند نابسامانی‌های بازار صادرات رشد کرد.

وی افزایش تولید و کاهش تقاضای داخل را از جمله دلایل کاهش واردات فولاد دانست و اظهار کرد: یکی دیگر از دلیل کاهش واردات فولاد رکود است چراکه زمانی که پروژه‌های عمرانی فعال شود و ساخت و ساز ساختمان‌های مسکونی، تولیدی و صنعتی رونق پیدا کند، تولید داخلی فولاد نمی‌تواند نیاز کشور را پوشش دهد در نتیجه باید به سمت واردات فولاد بیشتر رویم.

 حذف سقف رقابت، عرضه و تقاضا در بازار فولاد را متعادل کرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به قیمت فولاد در بازار داخلی، خاطرنشان کرد: در تابستان سال گذشته بازار فولاد با بحران تنظیم بازار روبه رو شد پس از فراز و نشیب‌های بسیار مقرر شد بورس کالا به میدان آمده و سقف رقابت در این حوزه برداشته شود با حذف سقف رقابت اگرچه عرضه و تقاضا در بازار فولاد متعادل شد اما قیمت‌ها افزایش پیدا کرد.

قیمت فولاد براساس میزان صادرات و نیاز بازار داخلی تعیین می‌شود

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه قیمت فولاد برای برخی مصارف با قیمت جهانی برابر است، ادامه داد: قیمت فولاد در بازار داخلی متناسب با میزان صادرات و نیاز بازار داخلی تعیین می شود. چراکه این موارد بر عرضه و تقاضا اثرگذار است.

افزایش نرخ ارز جاذبه صادرات فولاد را افزایش داد

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل44 قانون اساسی تصریح کرد: با افزایش نرخ ارز جاذبه صادرات فولاد افزایش پیدا کرد در نتیجه واردات کاهش و صادرات افزایش پیدا می کند.

 

مورخ:98/02/25

داربست های فلزی : 
معمولا از لوله (داربستی 48) ساخته و  برای دسترسی به ارتفاعات استفاده می شود .
فولاد
فولاد (Steel)، آلیاژهای آهن – کربن به همراه مقادیر جزیی از برخی عناصر دیگر مانند منگنز، سیلیسیوم و ... بوده که درصد کربن آنها می تواند بین 0.025 تا 2 متغیر باشد. این گروه از مواد، به علت داشتن خواص متالورژیکی مناسب، کاربردهای بسیاری در صنعت دارند.
پروفیل نورد سرد
از شکل دادن ورق های فولادی از طریق خم کردن و پرس ایجاد می شود.

پروفیل تک لبه,پروفیل سه پری,پروفیل 507,پروفیل 508,پروفیل 509,قوطی فولادی,پروفیل فولادی,چهارچوب فولادی,چهارچوب فلزی,چهارچوب آهنی,چهارچوب ساده,چهارچوب فرانسه,چهارچوب مکزیکی,چهارچوب رومی,قوطی آهنی,پروفیل آهنی,ورق فولادی,ورق آهنی,ورق روغنی,ورق سیاه,ورق گالوانیزه

تمامی حقوق این سایت برای شرکت فولاد مهر سهند محفوظ می باشد © 1393