فرم کلی
محاسبه وزن لوله و پروفيل
  1. اندازه اسمي قطر لوله (D)
  2. ضخامت (T)
  3. وزن محاسبه شده:
 

مقایسه بخش خصوصی و دولتی در صنعت فولاد

. ارسال شده در اخبار عمومی.

بنا بر گزارش تحلیل گران آهن پرایس در خصوص وضعیت بازار فولاد، روز گذشته کارخانه‌ ای که قیمت پایه محصولش کمتر محاسبه شده یک کارخانه دولتی (ذوب‌آهن) و کارخانه‌ ای که قیمت بالا تری را ثبت کرده مربوط به یک تولیدکننده بخش خصوصی (پرشین فولاد آریا) بوده است.

بررسی قیمت پایه سبد میلگرد ذوب ‌آهن و سبد میلگرد پرشین فولاد آریا نشان می ‌دهد که قیمت کالای عرضه شده ذوب اهن به میزان ۵۹۱ ریال کمتر از قیمت کالای عرضه شده پرشین فولاد آریا بوده است، این در حالی است که معامله سبد میلگرد پرشین فولاد آریا که به ‌صورت نسیه نیز به فروش رسید در پایان با اختلاف قیمت  ۱۵۶ تومانی خاتمه یافت.

نکته دیگری که در بررسی و رصد قیمت‌ ها در عرضه‌ های روز های ابتدایی هفته جاری به چشم خورد، قیمت پایانی میانگین موزون ثبت شده شمش از تولید‌ کننده آهن و فولاد ارفع در تاریخ یکشنبه ۱۹ خرداد ۹۸ بود که با قیمت پایانی میانگین موزون و تیر آهنذوب آهن اصفهان تقریبا پایاپای و یکسان بود به‌ طوری‌که‌ قیمت تیر آهن به‌ عنوان کالای نهایی تنها ۲۸ تومان با قیمت شمش تفاوت نرخ داشت.

از ابتدای هفته تا کنون به میزان ۸۴ هزار و ۲۳۶ تن کالای فولادی و شمش در بورس کالا معامله شده است، در شرایطی که بازار فولاد مدت ‌هاست از نبود مصرف‌ کننده واقعی رنج می‌برد، رصد قیمتی در بستر بورس کالا هم نشانه‌ های محرزی از عدم تعادل در بازار را نشان می‌دهد، اما این که به چه دلیل شاهد این عدم تعادل در بازار هستیم خود به ریشه‌ یابی جدی اوضاع معاملات در بازار نیاز دارد که شاید یکی از این موارد تغییراتی دست ‌ساخته در ساز‌ و‌ کار بازار باشد.

آن هم در شرایطی که بعد از رصد قیمت‌ها در هفته‌های پیش، شاهد افت جدی نرخ در آن می باشیم.

 

 مورخ:98/03/22

کابرد های پروفیل های تقویتی گالوانیزه :  کاربرد پروفیل های تقویتی گالوانیزه  در مقاوم سازی و تقویت قاب و فرم درب و پنجره و استفاده در شاسی کشی و نصب دیواره و سقف کناف
ویژگی های  ورق های شیت (برش خورده) :

ورق شیت های تولیدی شرکت فولاد مهر سهند دارای قابلیت فرم پذیری، جوش پذیری، مقاومت بالا و از دقت ابعادی و کیفیت سطحی بالایی برخودار است

کابرد های ورق های شیت (برش خورده) :  از جمله کاربردهای ورق های شیت ها می توان به ساخت لوازم پزشکی، لوازم خانگی، صنایع خودروسازی و حمل و نقل عمومی و... اشاره کرد.

پروفیل های قوطی مربع,پروفیل های قوطی مستطیل,پروفیل های درب و پنجره,پروفیل چهارچوب فلزی,پروفیل های زد سوله (Z),پروفیل های تقویتی گالوانیزه,ورق شیت,انواع لوله,لوله فولادی,لوله های فولادی,پروفیل ها و مقاطع سفارشی,پروفیل های فرم دار صنعتی,لوله های صنعتی و جدار چاهی,پروفیل های قوطی ستونی,مفتول,سیم مفتول,توری مش,ناودانی,نبشی,تسمه فولادی,

تمامی حقوق این سایت برای شرکت فولاد مهر سهند محفوظ می باشد © 1393