فرم کلی
محاسبه وزن لوله و پروفيل
  1. اندازه اسمي قطر لوله (D)
  2. ضخامت (T)
  3. وزن محاسبه شده:
 

سرانجام التهابات ارز بر بازار فولاد

. ارسال شده در اخبار عمومی.

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار فولاد، طی روز جاری از عرضه ها با نرخ پایه جدید استقبال نشد و  دلیل آن هم عدم اطمینان از پایداری این قیمتها با توجه به شرایط موجود بازار از جمله تقاضای ضعیف مصرفی و ناپایداری در التهابات بازار ارز و تا حدودی بازگشت اعتماد به بانک مرکزی در سیاست های کنترلی نرخ ارز بوده است.

پیش تر عنوان شد که در میان عوامل بنیادین اثرگذار بر سمت و سوی بازار فولاد، دو گزینه به عنوان مهمترین عوامل تاثیرگذار بر این بازار دیده میشوند.

یکی تصمیمات کمیته تخصصی تنظیم بازار فولاد کشور و دیگری سمت و سوی نرخ ارز تلاش های فولاد سازان که کمیته تنظیم بازار را تا حدودی مجاب به پذیرش مکانیزم جدید آنها به منظور تعیین نرخ پایه عرضه محصولات فولادی، هر چند با ضریب پایین‌تر نمود اما از سوی دیگر چشم بازیگران میانی بازار همچنان به تقاضای واقعی ضعیف داخلی و همچین تحولات بازار ارز و قبول ریسک خرید عمده از بورس کالا با توجه به این عوامل دوخته شده است.

برخی از صاحب نظران حوزه فولاد اذعان می‌کنند که نگاه ها به تحولات بازار ارز جدی‌تر از گذشته خواهد بود، همه چیز بستگی به نرخ ارز صرافی دارد و اگر بانک مرکزی بتواند همچون گذشته بر التهابات بازار حاشیه ارزی فائق آمده و نرخ ارز مجددا وارد کانال ۱۱۰۰۰ هزار تومانی گردد، مسلما بازار فولاد از این وضعیت رکودی که اکنون حاکم است به مراتب بدتر یا ساکت تر خواهد شد.

اما اگر نرخ ارز حاشیه بازار همچنان تب دار باقی مانده و سطوح جدید قیمت‌ها را لمس نماید، با توجه به مکانیزم جدید کشف نرخ پایه بورس کالا می‌توان گفت که احتمال تثبیت یا لمس قیمتهای جدید در بازار مقاطع طویل فولادی وجود داشته و قوت خواهد گرفت.

با توجه به این توضیحات، میباست منتظر روند بازار ارز در روزهای آتی باشیم؛ بدیهی است که نه تنها نگاه بازیگران بازار داخلی فولاد، علیرغم کمترین وابستگی به دلار، به بازار ارز دوخته شده بلکه تمامی حوزه های کالایی اکنون چشم به تثبیت بازار ارز همچون دو ماه گذشته دارند.

 

منبع: آهن پرایس

مورخ: 98/05/02

ویژگی های  لوله :

لوله های فولادی تولیدی شرکت فولاد مهر سهند دارای تنوع، قابلیت فرم پذیری، جوش پذیری، مقاومت بالا و از دقت ابعادی و کیفیت سطحی بالایی برخودار است.

کابرد های لوله :  از جمله کاربردهای لوله های فولادی می توان به ساخت دوچرخه، موتورسیکلت، آبرسانی بین شهری، برون شهری و... اشاره کرد
ناودانی :
نوعی پروفیل که عمده مصرف آن در ساخت بادبند ، پل ها و مصارف صنعتی استفاده می شود.
تسمه :
با مقاطع مربع ، مستطیل و برای ساخت درها ، حفاظ ها و وصله ها در ساختمان ها و مصارف صنعتی بکار برده میشود .

وزن پروفیل های تقویتی گالوانیزه,وزن ورق شیت,وزن انواع لوله,وزن لوله فولادی,وزن لوله های فولادی,وزن پروفیل ها و مقاطع سفارشی,وزن پروفیل های فرم دار صنعتی,وزن لوله های صنعتی و جدار چاهی,وزن پروفیل های قوطی ستونی,وزن توری مش,وزن ناودانی,وزن نبشی,وزن تسمه فولادی,وزن سه پر آهنی,وزن فولاد

تمامی حقوق این سایت برای شرکت فولاد مهر سهند محفوظ می باشد © 1393