فرم کلی
محاسبه وزن لوله و پروفيل
  1. اندازه اسمي قطر لوله (D)
  2. ضخامت (T)
  3. وزن محاسبه شده:
 

وضعیت سنگ آهن و بیلت در بازارهای جهانی

. ارسال شده در اخبار عمومی.

کارشناسان استرالیایی بر این باورند که قیمت سنگ آهن در سال 2018 به طور میانگین 51.5 دلار هر تن خواهد شد که افت 20 درصدی نسبت به سال 2017 خواهد داشت.

کاهش تولید فولاد در اوکراین

تولید فولاد اوکراین سال گذشته میلادی 12 درصد افت داشته به 21.3 میلیون تن رسید در حالی که سال 2016 رشد سالانه 5.5 درصدی را تجربه نموده به 24.2 میلیون تن رسیده بود.

علت رشد تولید سال 2016 اتمام درگیری های مناطق شرقی این کشور بود که قطب تولید فولاد آن می باشد.

کاهش تعرفه واردات میلگرد در ترکیه

خبر ها حاکی از آن است که ترکیه تعرفه واردات میلگرد را ژوئن سال گذشته از 30 درصد به 10 درصد کاهش داد و حال در سال نو میلادی این تعرفه را صفر نموده است.

از آنجایی که حذف تعرفه وارداتی، امکان ورود میلگرد خارجی را افزایش می دهد با توجه به مسئله مازاد عرضه فعلی میلگرد ترکیه، کارخانه های داخلی آن با مشکل مواجه خواهند شد و این امر بر بازار قراضه وارداتی ترکیه نیز تاثیر منفی خواهد گذاشت.

بازار فولاد چین 2018 را چگونه آغاز کرد

در هفته اول سال نو میلادی بازار فولاد چین با رشد قیمت سنگ آهن علی رغم افت بازار بیلت و میلگرد خود روبرو شد. رکود بازارهای ساخت و ساز قیمت میلگرد را به شدت پایین آورد.

نزدیکی تعطیلات سال نو چینی در اواسط فوریه و افزایش خرید سنگ آهن در چین قیمت این ماده اولیه را بالا برده خلوص 62 درصد 77 دلار هر تن سی اف آر چین شد. زغال سنگ هنوز در جو تعطیلات بود و ثبات داشت و 262.25 دلار هر تن فوب شنیده شد. تعطیلات سال نو استرالیا تا 8 ژانویه ادامه داشته از این رو بازار زغال سنگ ثابت بود.

بیلت در بازار چین افت داشت. قیمت پیشنهادی صادراتی چین از 560 دلار به 520 تا 530 دلار هر تن فوب رسید. در بازار داخلی نیز افت قیمت مشاهده شد.

هفته اول ژانویه اغلب کارخانه های چینی ورق گرم را ثابت نگه داشتند و  585 دلار هر تن فوب شنیده شد. در بازار  داخلی ورق گرم 1.5 دلار رشد داشته 659 دلار هر تن با 17 درصد مالیات بر ارزش افزوده شنیده شد.

میلگرد صادراتی چین 565 دلار هر تن فوب و در ثبات بود . قیمت های درخواستی در 555 تا 560 دلار شنیده شد ولی معامله مهمی نهایی نگردید.

بازارهای جهانی بیلت در هفته گذشته

در بازارهای جهانی بیلت صادرات هند فعالیت زیادی ندارد چرا که بازار داخلی شرایط بهتری دارد. بیلت صادراتی هند 515 دلار هر تن فوب شنیده شده در حالی که در بازار داخلی 540 تا 545 دلار هر تن می باشد.

هفته گذشته بیلت سی آی اس چندان در بازار فعال نبود و هنوز اکثر خریدارها در تعطیلات بودند. آخرین قیمت پیشنهادی 515 دلار هر تن فوب بوده است.

در بازار داخلی چین نیز آخرین قیمت بیلت 567 دلار هر تن با 17 درصد مالیات بر ارزش افزوده ثبت شده که نسبتا بدون تغییر بوده است.

مزایده صادراتی بیلت و اسلب فولاد خوزستان

بنا بر گزارش استیل مینت شرکت فولاد خوزستان مزایده صادراتی برای 30 هزار تن بیلت و 40 هزار تن اسلب حمل اوایل ماه مارس و اوایل  فوریه 2018 برگزار کرد که 27 دسامبر ( 6 دی )زمان پایان ارسال درخواست ها بوده است. بظاهرا مزایده صادراتی بیلت در 520 دلار هر تن فوب نهایی شده  و مقصد محموله فوق اعلام نشده است.

پیشنهاد اولیه برای عرضه 30 هزار تن بیلت بود که به 35 هزار تن افزایش داشت. اسلب صادراتی نیز در 485 دلار هر تن فوب و مقصد احتمالی خاور دور نهایی شد.

پیش بینی افت 20 درصدی قیمت سنگ آهن در سال 2018

کارشناسان استرالیایی بر این باورند که قیمت سنگ آهن در سال 2018 به طور میانگین 51.5 دلار هر تن خواهد شد که افت 20 درصدی نسبت به سال 2017 خواهد داشت. افزایش عرضه جهانی سنگ آهن و کاهش تقاضای چین به دلیل آرام تر شدن بازار فولاد آن علل این پیش بینی نزولی بوده است.

غول های معدنی دنیا شرکت های واله و بی اچ پی علی رغم اقداماتی که برای متنوع سازی مواد اولیه صادراتی از جمله مس، آلومینیوم و زغال سنگ داشته اند ولی همچنان وابستگی زیادی به درآمد سنگ آهن صادراتی خود دارند.

شرکت واله برزیل قصد دارد امسال صادرات سنگ آهن خود را 7 درصد افزایش داده به 390 میلیون تن برساند. در استرالیا نیز شرکت های بی اچ پی، ریوتینتو و فورتسکیو متال قصد دارند چند سال آینده تا 170 میلیون تن به ظرفیت های تولید جدید خود اضافه کنند.

پیش بینی شده افت قیمت سنگ آهن از 64.30 دلار هر تن سال 2017 تا سال 2019 ادامه داشته باشد. تا جایی که سنگ آهن به 49 دلار هم خواهد رسید.

قیمت فعلی سنگ آهن حدود 75 دلار هر تن سی اف آر چین است ولی انتظار می رود در آینده نزدیک نوساناتی داشته باشد چون ابهاماتی در مورد میزان تقاضای چین وجود دارد.

همچنین در مورد زغال سنگ متالورژی برآورد شده قیمت این ماده اولیه 18 ماه آینده کاهش داشته باشد چون عرضه از تقاضا پیشی می گیرد. قیمت میانگین پایه سه ماهه پایانی 2017 معادل 192 دلار بوده است.

سال 2018 و اوایل 2019 زغال سنگ حرارتی نیز کاهش هایی خواهد داشت. امسال با 12 درصد افت به 77 دلار می رسد و سال 2019 نیز 6 درصد دیگر افت داشته 70 دلار هر تن خواهد شد.

مورخ : 1396/10/19

لوله :
ظرفی است با مقطع دایره و تو خالی ( دارای قطر ، ضخامت و طول ) و جهت جابجایی سیالات ( مایعات، گازها ، بخار ...)و مصارف صنعتی و ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد. لوله ها از نظر جنس می توانند فلزی ( چدن ، فولاد)، پلاستیکی ، فابرگلاسی ، گلی ، بتنی و . . . باشند.
لوله های درز دار ( welded pipe ):
جهت ساخت اینگونه لوله ها از ورقهای فولادی و جوشکاری استفاده می شود. در این روش ابتدا ورق های فولادی از عرض به اندازه محیط نهایی لوله مورد نظر برشکاری شده و پس از فرم دادن به شکل دایره، لبه های ورق را به هم جوشکاری می نمایند.
تمامی حقوق این سایت برای شرکت فولاد مهر سهند محفوظ می باشد © 1393