فرم کلی
محاسبه وزن لوله و پروفيل
  1. اندازه اسمي قطر لوله (D)
  2. ضخامت (T)
  3. وزن محاسبه شده:
 

سنگ آهن طبق انتظارات ارزان تر شد

. ارسال شده در اخبار عمومی.

با افت قیمت میلگرد در بورس شانگهای بازار واردات سنگ آهن این کشور نیز کمی ضعیف شد. به گزارش فولاد ایران،  با این که تولید فولاد چین هنوز با محدودیت روبروست ولی عرضه سنگ آهن بالاست از این رو قیمت برای مدتی تحت فشار خواهد بود.

سنگ آهن در بورس دالیان چین 2.3 درصد افت داشته 83 دلار هر تن ثبت شد. با توجه به بالا بودن موجودی بنادر مشخص بود افزایش قیمت های اخیر سنگ آهن دوام نخواهد داشت.

هفته گذشته موجودی سنگ آهن 45 بندر اصلی چین 152 میلیون تن ثبت شد که حدود 2.74 میلیون تن رشد هفتگی داشته است و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نیز 32.99 میلیون تن بالا رفت.

قابل ذکر است آخرین قیمت سنگ آهن وارداتی خلوص 62 درصد در بازار نقدی چین 1.3 درصد ارزان تر شده به 78.05 دلار هر تن سی اف آر رسیده است.

مورخ : 1396/10/27

لوله :
ظرفی است با مقطع دایره و تو خالی ( دارای قطر ، ضخامت و طول ) و جهت جابجایی سیالات ( مایعات، گازها ، بخار ...)و مصارف صنعتی و ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد. لوله ها از نظر جنس می توانند فلزی ( چدن ، فولاد)، پلاستیکی ، فابرگلاسی ، گلی ، بتنی و . . . باشند.
لوله های درز دار ( welded pipe ):
جهت ساخت اینگونه لوله ها از ورقهای فولادی و جوشکاری استفاده می شود. در این روش ابتدا ورق های فولادی از عرض به اندازه محیط نهایی لوله مورد نظر برشکاری شده و پس از فرم دادن به شکل دایره، لبه های ورق را به هم جوشکاری می نمایند.
تمامی حقوق این سایت برای شرکت فولاد مهر سهند محفوظ می باشد © 1393