فرم کلی
محاسبه وزن لوله و پروفيل
  1. اندازه اسمي قطر لوله (D)
  2. ضخامت (T)
  3. وزن محاسبه شده:
 
پرینت

تاثیر قدرتمند حمایت مدیرعامل در موفقیت بازاریابی

. ارسال شده در مقالات عمومی. بازدید: 4

p28-2

سيد محمد اعظمی‌نژاد رئيس کميته آموزش و پژوهش

انجمن مديريت ايران منبع: forbes 

زندگی کاری یک مدیر بازاریابی با پاداش، چالش و پیچیدگی روزانه عجین است. نقش یک مدیربازاریابی از مسوولیت‌های زیادی تشکیل شده است، اما سه وظیفه اصلی یک مدیربازاریابی شامل واگذاری پروژه‌های بازاریابی به تیم بازاریابی، مدیریت دقیق تیم بازاریابی و مدیریت انتظارات رهبری شرکت از واحد بازاریابی است و تجربه نشان می‌دهد مدیریت انتظارات رهبر سازمان بسیار حائزاهمیت است.

پرینت

راه‌های جذب نقدینگی و مقابله با تحریم‌ها‌

. ارسال شده در مقالات عمومی. بازدید: 5

دنیای اقتصاد : پنجمین جلسه شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا روز گذشته با حضور ‌علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و آیت‌الله صادق آملی لاریجانی، رئیس قوه قضائیه به میزبانی حسن روحانی رئیس‌جمهوری در دفتر او برگزار شد. در این جلسه موضوع نقدینگی، منشأ و راه‌های جلوگیری از افزایش آن مورد بررسی قرار گرفت. واگذاری طرح‌های نیمه تمام به بخش خصوصی به‌عنوان یکی از راه‌های جذب نقدینگی نیز یکی دیگر از محورهای مورد بحث در جلسه روز گذشته سران سه قوه بود. همچنین سران سه قوه درباره مسائل اقتصادی و تحریم‌های غیرقانونی آمریکا و راه‌های مقابله با آن گفت‌وگو کردند.

پرینت

نقش میانجی تفکر استراتژیک در رهبری سازمان

. ارسال شده در مقالات عمومی. بازدید: 34

دکتر ریحانه نیک‌نام تحلیلگر کسب‌وکار بقای سازمان‌ها در محیط رقابتی امروز، نیازمند برخورداری از رهبران توانمند است. از طرف دیگر ارزش ها، باورها و هنجارهای جاری سازمان که در مفهوم فرهنگ سازمانی جلوه می‌کند، در توسعه و توفیق سازمان بسیار حائز اهمیت است. مدیرانی که مجهز به قابلیت تفکر استراتژیک هستند قادرند سایر کارکنان را به یافتن راهکارهای خلاقانه برای موفقیت سازمان ترغیب کنند.

پرینت

ایجاد مزیت رقابتی با خلق یک شبکه قوی

. ارسال شده در مقالات عمومی. بازدید: 38

نویسندگان: Anthony Iaquinto ، Stephen Spinelli. JR

مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد

منبع: کتاب Never Bet The Farm

در مقاله هفته گذشته بیان کردیم که نداشتن یک برنامه پشتیبانی می‌تواند یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات یک کارآفرین باشد و بسیاری از کارآفرینان بر لزوم وجود این برنامه تاکید دارند.

پرینت

چگونه تیم‌های چابک را به مشارکت تشویق کنیم؟

. ارسال شده در مقالات عمومی. بازدید: 92

نویسندگان: Alia Crocker، Rob Cross، Heidi K. Gardner

مترجم: مریم مرادخانی

منبع: HBR

این روزها، افزایش نوسانات (volatility)، عدم قطعیت (uncertainty)، پیچیدگی (complexity) و اطلاعات مبهم (ambiguous)، (چهار عنصر موسوم به VUCA)، محیط کسب‌وکار را به گونه‌ای تغییر داده که مشارکت چابک (agile collaboration) از هر زمانی ضروری‌تر است. سازمان‌ها باید همواره شکل‌گیری بازارهای جدید و تهدیدهای رقابتی را زیر نظر داشته باشند، متخصصانی را که حضورشان ضروری است شناسایی کنند و برای مهار سریع چالش‌های روز، به سرعت تیم تشکیل دهند و در صورت لزوم، تیم‌ها را منحل کنند.

تمامی حقوق این سایت برای شرکت فولاد مهر سهند محفوظ می باشد © 1393