فرم کلی
محاسبه وزن لوله و پروفيل
  1. اندازه اسمي قطر لوله (D)
  2. ضخامت (T)
  3. وزن محاسبه شده:
 
پرینت

لوله فولادی، مزایا و کابردهای آن

. ارسال شده در مقالات شرکت. بازدید: 181

لوله فولادی به دلیل داشتن ویژگی های و مشخصات بسیار بی نظیر و متفاوت خود توانسته است توجه بسیاری از افراد را به سوی خود جذب کند. لازم به ذکر است که لوله های فولادی از کربن تهیه و ساخته شده است ک این امر سبب بالا رفتن مقاومت این لوله ها تحت شرایط مختلف باشد.

اگر شما نیز به دنبال تهیه و خرید لوله های فولادی برای استفاده در صنعت و حرفه ی خود هستید، می توانید به راحتی از وب سایت اینترنتی پیش روی لوله های مورد نظرتان را انتخاب کرده و سفارش خود را مبنی بر خرید آن ثبت کنید. شرکت مهر استیل با استفاده از بهترین و بی نظیرترین تکنولوژی روز جهانی توانسته است بهترین و با کیفیت ترین لوله های فولادی را تهیه و طراحی کنند. برای خرید لوله فولادی مورد نیاز خود می توانید با همکاران ما هم اکنون در تماس باشید.


لوله فولادی
آیا شما نیز به دنبال خرید و استفاده از لوله فولادی هستید؟ آیا می دانید که بهترین و با کیفیت ترین انواع لوله فولادی را از کجا می توانی تهیه و خریداری کنید؟ از شما دعوت می کنیم که ما را تا پایان مطالب پیش روی خود همراهی کرده و اطلاعات جالبی را در این خصوص به دست بیاورید.
لوله فولادی یکی از بهترین و با کیفیت ترین انواع لوله ها صنعتی به شمار می آید که از سال 1800 میلادی مورد توجه بسیاری از افراد در صنایع مختلف واقع شده است. این لوله های فولادی از کربن ساخته شده و دارای قطرهای بسیار بزرگتری نیز می باشد که برای استفاده در صنعت لوله کشی فاضلاب و آب مورد استفاده قرار می گیرد.

امروزه شرکت های بسیار زیادی به دنبال طراحی و تولید اوع بسیار مختلف از لوله های صنعتی هستند که بتوانند با تامین نمودن نیازهای جامعه بتوانند به یکی از بهترین و معروف ترین برندها در این زمینه تبدیل شوند. شرکت صنایع مهر استیل با داشتن سابقه بسیار طولانی و درخشان خود در زمینه تولید انواع بسیار مختلف لوله فولادی توانسته است به یکی از شرکت های معروف در این زمینه تبدیل شوند. شرکت مهر استیل توانسته است با صادرات گسترده ی خود به کشورهای مختلف دنیا، رشد و توسعه ی بسیار باشکوهی را در این زمینه داشته و آماده خدمات رسانی برای هموطنان خود باشند. در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد مزایا، روش های ساخت و انواع لوله فولادی توضیحاتی بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم.

pipe
مزایای لوله فولادی
یکی از مهمترین و اصلی ترین عواملی که سبب شده است تا بسیاری از افراد استفاده از لوله فولادی را در اولویت های خود قرار دهند، مزایای استفاده از این محصولات می باشد. لوله های فولادی از ویژگی های بسیار بی نظیری در مقایسه با دیگر انواع لوله ها دارد و همین امر نیز سبب محبوبیت آنها در نزد افراد شده است و بسیاری از مردم به دنبال خرید و استفاده از لوله های فولادی هستند. از مهمترین و بارزترین مزایای استفاده از لوله فولادی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
-         داشتن مقاومت کششی بسیار بالا
-         مقاومت بسیار بالا در مقابل انواع فشارها
-         امکان تولید و طراحی لوله های فولادی با قطرها بسیار متنوع و ضخامت های گوناگون
-         داشتن مقاومت بسیار بالا در مقابل انواع خوردگی ها
-         داشتن تداوم بسیار بالا در اتصالات جوشی


شما می توانید با توجه به هر کدام از انواع مزایای لوله فولادی، آن را با خیال راحت تهیه و خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید. مقاومت بسیار بالای لوله های فولادی سبب شده است که این لوله ها در مقایسه با انواع فلزی و چدنی خود بهتر بودن خود را به اثبات رسانده و مورد توجه در بسیاری از زیرساخت ها واقع شود.


معایب استفاده از لوله فولادی
توجه داشته باشید که هر محصول و کالایی با توجه به مزایایی که به دنبال دارد، دارای یک سری معایبی نیز می باشد که افراد می توانند با آشنایی از معایب لوله فولادی، بهترین تصمیم را در مورد استفاده از این لوله ها داشته باشند. از مهمترین و اصلی ترین معایب استفاده از لوله فولادی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
-         داشتن خوردگی خارجی
-         امکان فرایند الکترولیز
-         برای دادن اتصالات لازم بایستی از افراد جوشکار بسیار ماهر در این زمینه استفاده کنیم.
-          اگر بخواهید که از سیستم ضد زنگ زدگی استفاده کنید در این صورت هزینه های طراحی و ساخت لوله های فولادی افزایش می یابد.
-         دیواره ها و پوشش داخلی این لوله ها ممکن است در هنگام نصب در لوله کشی فاضلاب و آب مورد آسیب واقع شد.
شما نیز می توانید با توجه به معایب استفاده از لوله های فولادی و رعایت کردن برخی از مهمترین و حساس ترین نکات در هنگام اتصال آنها، بتوانید تصمیم خود را برای خرید لوله فولادی نهایی کنید.


روش های ساخت لوله فولادی
از مهمترین روش های ساخت لوله فولادی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
-         قالب خمیری شکل: در این روش فولاد داغ را در داخل قالب ها اضافه کرده و آن را به شکل لوله شکل می دهند که از بهترین و با کیفیت ترین انواع لوله فولادی به شمار می آید که از قیمت بسیار بالایی نیز برخوردار می باشد.
-          جوش دادن: از دیگر روش های تولید و ساخت لوله فولادی می توان به جوش دادن اشاره کرد که در این روش ورق های فولادی را در دور یک لوله پیچیده و لحیم کاری صورت می گیرد. میزان مقاومت این روش بسیار پایین تر از سایر روش ها بوده و از قیمت بسیار مناسبی نیز برخوردار می باشد.
-          قالب گیری: این روش بسیار کم مورد توجه واقع شده است و در این حالت، مایع داغ فولادی را در داخل قالب ها ریخته و به لوله تبدیل می شود که لوله های حاصل از این امر بسیار مقاوم بوده و به آسانی در برابر انواع ضربات ترک بر نمی دارد.


خرید لوله فولادی
اگر شما نیز به دنبال خرید و استفاده از لوله فولادی هستید می توانید به راحتی لوله های مورد نیاز خود را به راحتی از وب سایت اینترنتی مهر استیل تهیه و خریداری کنید. لازم به ذکر است که خریداران قبل از سفارش خود می توانند با همکاران ما در بخش پشتیبانی تماس حاصل کرده و اطلاعات لازم را در خصوص خرید و ویژگی های لوله های فولادی به دست آورده و با خیال راحت خود اقدام به خرید و سفارش خود داشته باشید. شما می توانید با توجه به میزان لوله فولادی مورد نیاز خود هم اکنون سفارشتان را به ثبت برسانید.


قیمت لوله فولادی
یکی از مهمترین سوالاتی که در هنگام خرید لوله فولادی وجود دارد، قیمت این محصول می باشد که ر خصوص قیمت لوله فولادی می توان گفت، لوله های فولادی با توجه به داشتن انواع بسیار متنوع خود و روش های ساخت گوناگون دارای قیمت های بسیار متفاوتی می باشد و شما می توانید قبل از خرید خود، اطلاعات بسیار دقیق را در قیمت لوله فولادی به دست آمده و سپس اقدام به خرید و استفاده از این لوله ها داشته باشید. همچنین هزینه های حمل نیز به شکل جداگانه حساب می شود و این امر نیز بستگی به مسافت طی شده دارد.

انواع لوله :
ظرفی است با مقطع دایره و تو خالی ( دارای قطر ، ضخامت و طول ) و جهت جابجایی سیالات ( مایعات، گازها ، بخار ...)و مصارف صنعتی و ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد. لوله ها از نظر جنس می توانند فلزی ( چدن ، فولاد)، پلاستیکی ، فابرگلاسی ، گلی ، بتنی و . . . باشند.
لوله های درز دار ( welded pipe ):
جهت ساخت اینگونه لوله ها از ورقهای فولادی و جوشکاری استفاده می شود. در این روش ابتدا ورق های فولادی از عرض به اندازه محیط نهایی لوله مورد نظر برشکاری شده و پس از فرم دادن به شکل دایره، لبه های ورق را به هم جوشکاری می نمایند.
ویژگی های  لوله :

لوله های فولادی تولیدی شرکت فولاد مهر سهند دارای تنوع، قابلیت فرم پذیری، جوش پذیری، مقاومت بالا و از دقت ابعادی و کیفیت سطحی بالایی برخودار است.

کابرد های لوله :  از جمله کاربردهای لوله های فولادی می توان به ساخت دوچرخه، موتورسیکلت، آبرسانی بین شهری، برون شهری و... اشاره کرد
تمامی حقوق این سایت برای شرکت فولاد مهر سهند محفوظ می باشد © 1393