فرم کلی
محاسبه وزن لوله و پروفيل
  1. اندازه اسمي قطر لوله (D)
  2. ضخامت (T)
  3. وزن محاسبه شده:
 
پرینت

نبشی فولادی A36

. ارسال شده در مقالات عمومی. بازدید: 368

نبشی فولادی A36 یک نوع نبشی از جنس فولادهای کربنی است که در صنعت و ساخت و ساز به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. نبشی فولادی A36 کم هزینه تر از  نبشی های فولادی مخصوص است و قدرت مورد نیاز برای سازه های فلزی را دارا می باشد . علاوه بر این، قابل جوشکاری ، خمکاری و ماشینکاری است. گالوانیزه شدن فولاد باعث افزایش مقاومت آن در برابر خوردگی می شود.

نبشی فولادی A36 ، یکی از محبوب ترین محصولات فلزی نورد گرم ، کم کربن است که در پروژه های تولید ، ساخت و تعمیر استفاده می شود . نبشی فولادی هزاران کاربرد از جمله تریلر تا تریلی کامیون ، ماشین آلات کشاورزی و تجهیزات ساخت و ساز ، دارد.


نبشی  با زاویه 90 درجه ، قدرت و استحکام سازه ها را در هر پروژه با قیمت پایین تر نسبت به سایر اشکال و انواع آهن آلات دیگر افزایش می دهد . جوش ، برش ، شکل دهی به نبشی بسیار آسان است . آهن دژ عرضه کننده انواع و صدها تن از نبشی که شما می توانید به صورت آنلاین از هر کجای کشور با طول مختلف با اندازه کوچک و یا بزرگ با قیمت عمده فروشی سفارش دهید. ابعاد مختلف این نوع نبشی شامل 2 فوت ، 4 فوت ، 6 فوت ، 8 فوت می باشد که قابلیت برش به ابعاد دلخواه را دارد . از جمله ویژگی های بارز مکانیکی این نوع نبشی می توان به استحکام کششی 78 psi نام برد .

ناودانی :
نوعی پروفیل که عمده مصرف آن در ساخت بادبند ، پل ها و مصارف صنعتی استفاده می شود.
میلگرد :
این محصول با استفاده از انواع گوناگون فولاد طی فرآیند نورد گرم تولید می‌شوند. بیشتر میلگردها از فولادهای تازه تولیدشده ساخته می‌شوند، اما گاهی از ضایعات فولاد هم برای تولید میلگرد استفاده می‌شود.
تیرآهن :
تیرآهن اساسی ترین پروفیل ساختمانی است که بعضا در پروژه های صنعتی نیز کاربرد دارد.
نبشی :
نبشی از مهمترین مصالح و پروفیل های ساختمانی میباشد که به صورت مرکب و منفرد در پروژه های عمرانی،ساختمانی و صنعتی به کار میرود.
تسمه :
با مقاطع مربع ، مستطیل و برای ساخت درها ، حفاظ ها و وصله ها در ساختمان ها و مصارف صنعتی بکار برده میشود .
ویژگی های  لوله :

لوله های فولادی تولیدی شرکت فولاد مهر سهند دارای تنوع، قابلیت فرم پذیری، جوش پذیری، مقاومت بالا و از دقت ابعادی و کیفیت سطحی بالایی برخودار است.

کابرد های لوله :  از جمله کاربردهای لوله های فولادی می توان به ساخت دوچرخه، موتورسیکلت، آبرسانی بین شهری، برون شهری و... اشاره کرد
ناودانی :
نوعی پروفیل که عمده مصرف آن در ساخت بادبند ، پل ها و مصارف صنعتی استفاده می شود.
تسمه :
با مقاطع مربع ، مستطیل و برای ساخت درها ، حفاظ ها و وصله ها در ساختمان ها و مصارف صنعتی بکار برده میشود .
انواع لوله :
ظرفی است با مقطع دایره و تو خالی ( دارای قطر ، ضخامت و طول ) و جهت جابجایی سیالات ( مایعات، گازها ، بخار ...)و مصارف صنعتی و ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد. لوله ها از نظر جنس می توانند فلزی ( چدن ، فولاد)، پلاستیکی ، فابرگلاسی ، گلی ، بتنی و . . . باشند.
لوله های درز دار ( welded pipe ):
جهت ساخت اینگونه لوله ها از ورقهای فولادی و جوشکاری استفاده می شود. در این روش ابتدا ورق های فولادی از عرض به اندازه محیط نهایی لوله مورد نظر برشکاری شده و پس از فرم دادن به شکل دایره، لبه های ورق را به هم جوشکاری می نمایند.
خرپا : 
مجموعه ای از مقاطع (پروفیل های قوطی مربع،پروفیل های قوطی مستطیل،ناودانی،نبشی،لوله) که به طور مفصلی به هم متصل شده و شبکه های مثلثی را به وجود می آورند .
داربست های فلزی : 
معمولا از لوله (داربستی 48) ساخته و  برای دسترسی به ارتفاعات استفاده می شود .
فولاد
فولاد (Steel)، آلیاژهای آهن – کربن به همراه مقادیر جزیی از برخی عناصر دیگر مانند منگنز، سیلیسیوم و ... بوده که درصد کربن آنها می تواند بین 0.025 تا 2 متغیر باشد. این گروه از مواد، به علت داشتن خواص متالورژیکی مناسب، کاربردهای بسیاری در صنعت دارند.
تمامی حقوق این سایت برای شرکت فولاد مهر سهند محفوظ می باشد © 1393