فرم کلی
محاسبه وزن لوله و پروفيل
  1. اندازه اسمي قطر لوله (D)
  2. ضخامت (T)
  3. وزن محاسبه شده:
 
پرینت

سیم مفتول و انواع آن

. ارسال شده در مقالات شرکت. بازدید: 1115

سیم مفتول یا سیم خشک یکی از بهترین و بی نظیرترین سیم های مورد استفاده در بسیاری از صنایع می باشد که شما می توانید تنوع بسیار بالای سیم مفتول را به راحتی از وب سایت اینترنتی ما مورد مشاهده قرار داده و یکی از بهترین و مناسب ترین آن را تهیه و مورد استفاده قرار دهید.

شما می توانید قبل از خرید خود با همکاران ما از شرکت مهر استیل در تماس بوده و با دریافت اطلاعات بسیار مفید و بی نظیر در این زمینه، اقدام به خرید این محصول داشته باشید. برای خرید سیم مفتول شگفت انگیز فرصت طلایی به دست آمده را از دست نداده و با خیال راحت با توجه به بودجه در اختیار خود، اقدام به یک خرید بسیار موفق آمیزی داشته باشید.


سیم مفتول چیست؟
آیا شما نیز به دنبال خرید و استفاده از سیم مفتول هستید؟ آیا می دانید که بهترین و با کیفیت ترین انواع سیم مفتول را از کجا می توانید تهیه و خریداری کنید؟ از شما دعوت می شود که ما را تا پایان مطالب و مقاله پیش روی خود همراهی کرده و اطلاعات بسیار جالبی را در خصوص به دست بیاورید.

سیم مفتول یکی از پرکاربردترین و پرمصرف ترین انواع سیم های مورد استفاده در بسیاری از صنایع می باشد که مفتول به معنای تافت و تاب داده می باشد و سیم مفتول نیز به معنای سیم تافته شده می باشد که با استفاده از دانش و فناوری بسیار روز جهانی تهیه و آماده می شود و امروزه نیز شرکت های بسیار زیادی به دنبال طراحی و تهیه انواع بسیار مختلف از سیم مفتول هستند که بی شک یکی از بهترین و معتبرترین این شرکت ها، شرکت مهر استیل می باشد که با داشتن بهترین و با کیفیت ترین محصولات خود توانسته است نه تنها در کشور خودمان، بلکه در میان سایر کشورهای دیگر نیز از شهرت بسیار بالایی برخوردار باشد.

سیم مفتول که در بازار با نام های سیم خشک و سیم نصب ثابت نیز شناخته شده است از تک رشته هایی طراحی و تهیه می شود که جنس این تک رشته ها از جنس مس بوده و به شدت نیز رسانا می باشند. عایق مورد استفاده در سیم مفتول از جنس پی وی سی بوده که بی شک از مقاوم ترین و باکیفیت ترین انواع عایق های به شمار می آید. در ادامه مقاله نیز سعی بر آن داریم تا در مورد کاربرد، خواص، انواع، خرید و قیمت سیم مفتول توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم.

سیم مفتول1

مشخصات سیم مفتول
یکی از مهمترین راه هایی ک می توانید به کمک آن سیم مفتول اصل را با انواع تقلبی آن تشخیص داد، آگاهی در مورد ویژگی های و مشخصات این سیم می باشد. از مهمترین و بارزترین مشخصات این محصول شگفت انگیز می توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:
-         داشتن مقاومت بسیار بالا در مقابل انواع نوسانات برقی
-         غیر قابل انعطاف بودن
-         داشتن عایق بسیار مقاوم و قابل اطمینان
-         برخوردار بودن از استاندارد های 60228 آی ای سی
-         استفاده از پلیمر های بسیار مقاوم برای عایق بندی آن
-         تست با ولتاژهای 500/300
-         داشتن وزن بسیار سبک
-         داشتن قیمت بسیار مناسب

شما نیز می توانید با توجه به ویژگی های و مشخصات بسیار بی نظیر سیم مفتول، در کوتاه ترین زمان ممکن آن را تهیه و خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید. لازم به ذکر است که قبل از تهیه و سفارش سیم مفتول می توانی در مورد تمام ویژگی های سیم مفتول  با همکاران ما در تماس بوده و از طریق بادوام ترین وبهترین محصول را تهیه و خریداری کنید. همچنین می توانید با مقایسه سیم مفتول با سایر سیم های موجود در بازار، به ویژگی های بسیار بی نظیر سیم مفتول پی برده و در نتیجه با خیال راحتی اقدام به تصمیم خرید داشته باشید.

شرکت مهر استیل با استفاده از تکنولوژی روز جهانی و استفاده از مواد اولیه بسیار بی نظیر و با کیفیت توانسته است توجه بسیاری از افراد را در این خصوص به دست بیاورد.

سیم مفتول2


کاربرد سیم مفتول
ویژگی ها و مشخصات بسیار مدرن و بی نظیر سیم مفتول سبب شده است تا افراد استفاده از این نوع سیم را در اولویت های خود قرار دهند. از مهمترین و اصلی ترین کاربرد سیم مفتول می توان به موارد زیر اشاره داشت:
-         صنعت ساختمان سازی
-         صنعت خودروسازی
-         صنعت پتروشیمیایی
-         صنعت غذایی و داروسازی
-         انتقال انرژی
-         تاسیسات انرژی

wire rod

سیم مفتول قابلیت استفاده در لوازم خانگی و تابلوها را نیز داشته و امروزه بسیاری از صنایع به دنبال خرید و استفاده از سیم مفتول هستند تا بتوانند یکی از بهترین و با کیفیت ترین سیم را مورد استفاده قرار دهند. افراد می توانند این محصول را به راحتی از زیر گچ و داخل لوله ها نیز مورد استفاده قرار داده و تمام اتصالات مورد نظر خود را انجام دهند. شما نیز می توانید با توجه به صنعتی که در آن مشغول هستید، اقدام به خرید و استفاده از سیم مفتول داشته باشید. لازم به ذکر است که سیم های مفتول امروزه در بسیاری از کارخانه ها و برج های بسیار غول آسا نیز مورد استفاده قرار می گیرد و شما می توانید قبل از خرید خود، نظرات موجود در مورد این محصول را مورد مطالعه قرار داده و سپس اقدام به خرید داشته باشید.


استاندارد مرجع سیم مفتول
تمام انواع سیم های مفتولی با توجه به یک سری از استانداردهای تعریف شده تهیه و طراحی می شوند که بی شک هر شرکتی که از این استانداردها پیروی نکند بی شک محصول بسیار بی کیفیتی را به بازار عرضه خواهد داد. تمام سیم های خشک یا مفتولی تولید شده باستی طبق استاندارد ولتاژ نامی ۵۰۰/۳۰۰ به شماره استاندارد بین المللی 60228- 05 آی ای سی طراحی و عرضه می شوند.

رنگ بندی های موجود در ولتاژ نامی ۵۰۰/۳۰۰ نیز می تواند با توجه به سلیقه شرکت تولید کننده یا خواسته مشتری باشد. لازم به ذکر است که تمام محصولات تولید شده بایستی به شکل حلقه در کیسه های بزرگ بسته بندی شده و بر روی یک قرقره باشد که در این صورت نحوه ی استفاده از این محصول به راحتی خواهد بود. شما نیز می توانید در مورد استانداردهای اجرا شده برای سیم مفتول تولید شده اطلاعاتی را در اختیار داشته باشید تا بتوانید یکی از بهترین خرید ها را برای خود رقم بزنید.


نامگذاری انگلیسی سیم مفتول
شرکت های خارجی که به دنبال طراحی و تولید انواع بسیار مختلفی از سیم مفتول هستند آن را با نام NYA عرضه می کنند که این حروف، اختصار سیم های مفتولی می باشد. شرکت مهر استیل د هنگام صادرات محصولات خود به کشورهای بسیار مختلف، کاتالوگ انگلیسی آن را نیز تهیه و آماده می کن تا خریداران خارجی بتوانند به راحتی در مورد ویژگی های این محصول اطلاعات لازم را به دست بیاورند.

این شرکت با داشتن سابقه و قدمت بسیار طولانی در زمینه طراحی و تولید انواع محصولات صنعتی به خصوص سیم مفتول، توانسته است توجه بسیاری از مصرف کنندگان را به سوی خود جذب کرده و هم چنین با سایر رقبای خود بهترین رقابت را داشته و بر آنها پیروز باشد.


انواع سیم مفتول
یکی از مهمترین موضوعاتی که در مورد سیم مفتول وجود دارد، انواع این محصول می باشد به طوری که شرکت های تولید کننده این محصول با استفاده از دانش جدید مهندسان توانسته اند محصولات بسیار متنوعی از سیم مفتول را طراحی و عرضه کنند تا از این طریق به حجم بسیار گسترده ای از نیازهای افراد پاسخگو باشند. از مهمترین و اصلی ترین انواع سیم مفتول می توان به موارد زیر اشاره کرد:
-         سیم مفتول های سفید
-         سیم مفتول های سیاه
-         سیم های مفتولی دارای ولتاژ 300/500 ولت
-         سیم های مفتولی دارای ولتاژ 450/750 ولت

شما نیز می توانید با توجه به نیاز خود و کسب اطلاعات در مورد هر کدام از این انواع، یکی از بهترین و بی نظیرترین آن را انتخاب کرده و در سبد خرید خود قرار دهید. هر کدام از انواع این سیم ها با دنبال کردن استانداردهای بسیار خاص و تعریف شده، از بهترین و با کیفیت ترین انواع سیم های مورد استفاده می باشند و همکاران ما می توانند اطلاعات بسیار جالب و ارزنده ای را در این خصوص به دست بیاورند. در ادامه راجعه سیم های مفتول سیاه و سفید که از پرفروش ترین سیم های مفتولی به شمار می آیند، توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم.


سیم مفتول سیاه
یکی از بهترین و پرفروش ترین انواع سیم مفتول، سیم های مفتولی سیاه می باشد که این سیم ها با داشتن مقاومت بسیار بالا در مقابل حرارت و کشش توانسته است از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار باشد. این مدل از سیم ها می توانند دمایی تا حدود 900 سانتیگراد را تحمل کرده و از مهمترین ویژگی های آن می توان به منعطف پذیری و نرم بودن اشاره کرد.

در بازار این مدل از سیم ها را با نام سیم پخته نیز می شناسند. کلاف ها و بسته بندی های سیم مفتول سیاه بسیار سبک وزن بوده و این امر جابه جایی آن را راحت می کند. بیشترین کاربرد استفاده از سیم های مفتولی سیاه را می توان در ساختمان سازی، نجاری، قالب بندی و آرماتور بندی مشاهده کرد که بی شک می توان گفت این مدل از سیم مفتولی دارای بیشترین کاربرد در مرحله آرماتور بندی می باشد. از مهمترین ویژگی های و مزایای استفاده از این سیم ها می توان به مقرون به صرفه بوده، قابل استفاده در شرایط آب و هوایی مختلف و مقاوم بودن در برابر رطوبت اشاره نمود.


سیم مفتول سفید
از دیگر مهمترین انواع سیم های مفتولی می توان به نوع سفید آن اشاره کرد که سیم های مفتولی سفید در اثر گالوانیزاسیون سیم های مفتولی سیاه به دست می آید به طوری که سیم های سیاه مفتولی را تا میزان بسیار زیاد در حرارت قرار داده و یا آن را روکش دهی می کنند تا بتوانند سیم مفتولی سفید مورد نیاز خود را به راحتی به دست بیاورند.

از مهمترین و پرکاربردترین صنایعی که می توان شاهد استفاده از سیم مفتول سفید باشیم، می توان به مواردی از جمله ساخت توری فنس، سیم قپان، سیم اسکوپ بندی و سیم گلخانه ای اشاره کرد. شما نیز می توانید با توجه به صنعتی که در حال فعالیت هستید، اقدام به خرید و استفاده از سیم مفتولی سفید داشته باشید. از مهمترین و اصلی ترین مزایای استفاده از سیم مفتول سفید می توان به موارد زیر اشاره کرد:
-         داشتن سطح صاف و صیقلی
-         داشتن عمر بسیار بالا و دوام زیاد
-         استفاده بسیار راحت و نگهداری آسان
-         مناسب برای استفاده در بسیاری از صنایع

خرید سیم مفتول
اگر شما نیز به دنبال خرید و استفاده از بهترین نوع سیم مفتولی هستید می توانید در مورد هر کدام از محصولات موجود در وب سایت اینترنتی ما، یکی از بهترین آن را انتخاب کرده و مورد استفاده قرار دهید. برای خرید کافی است بر روی محصول مورد نظر خود کلیک کرده و روند خرید را طی کنید تا بتوانید سفارشتان را به اتمام رسانده و از این طریق سیم مفتولی خود را تهیه و خریداری کرده باشید.

همکاران ما در شرکت مهر استیل در تمام روزهای هفته آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند و شما می توانید با دریافت اطلاعات و مشاوره های بسیار بی نظیر از همکاران ما یکی از بهترین و موفق ترین خریدها را انجام دهند. در هنگام خرید سعی کنید تا آدرس محل تحویل سفارش خود را به دقت وارد کنید تا از این طریق همکاران ما بتوانند در کوتاه ترین زمان ممکن محصول سفارشی شما را تحویل دهند.

تمامی حقوق این سایت برای شرکت فولاد مهر سهند محفوظ می باشد © 1393